سرخط اخبار
مقصود هوشمند

مقصود هوشمند

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
دوشنبه, 09 مرداد 1396 11:18

پیکرهای پاک و مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس صبح روز یکشنبه در شهر هادیشهر از توابع شهرستان جلفا تشییع و به خاک سپرده شدند.

دوشنبه, 26 تیر 1396 09:31

چشمه تروارتن واقع در یایکوه گچی قالاسی در محدوده منطقه آزاد ارس در شهرستان جلفا در فهرست آثار طبیعی ملی سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

چهارشنبه, 21 تیر 1396 12:26

فرماندار شهرستان جلفا با انتقاد از برخی مسوولان دستگاههای اجرایی شهرستان که حضور در جلسات و نشست های تخصصی را جدی نمی گیرند گفت: این جلسات بر اساس دستورالعمل ها و مصوبات قانونی تشکیل می شود و قرار است مشکلات شهرستان در آن حل و فصل شود.
زاهد محمودی روز سه شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان با بیان این مطلب تصریح کرد: حضور مسوولان در این جلسات از سر بیکاری و برای تفنن نیست و باید جدی گرفته شود به نحوی که مدیران ارشد دستگاههای اجرایی باید شرکت در جلسات و کارگروههای فرمانداری و ستاد اقتصاد مقاومتی را حتی اگر با حضور معاونان فرماندار برگزار شود بر هر جلسه دیگری ترجیح دهند.
وی با بیان اینکه جلسات برگزار شده از سوی فرمانداری از جمله شورای ادرای و ستاد اقتصاد مقاومتی بر سایر جلسات حتی استانی ارجحیت دارد افزود: مدیران باید شخصا و راسا در جلسات اداری شهرستان شرکت و سایر جلسات را لغو کنند.
فرماندار جلفا خطاب به مدیارن دستگاههای اجرایی شهرستان خاطرنشان کرد: هر چند جلسات منعقده توسط برخی سازمان ها در جهت حل و فصل مشکلات و توسعه و پیشرفت است، لیکنهمین جمع اعضای شورای اداری باید پاسخگوی مسایل و مشکلات مردم باشند.
محمودی اظهار کرد: متاسفانه برخی مدیران حوصله خدمت به مردم را ندارند و این دسته باید بدانند پشت میز نشستن به درد جامعه و این دولت نمی خورد.
وی ملاک ارزیابی مدیران دستگاههای اجرایی را همراهی و همسویی با سیات ها و رویکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد و افزود: مدیران باید به گفتمان دولت یازدهم و دوازدهم پایبند باشند و متفاوت تر از گذشته در خدمت به مردم تلاش کنند.
فرماندار جلفا در ادامه به برخی سخت گیری ها و اعمال محدودیت های قانونی در صدور مجوز فعالیت های اقتصادی و هرگونه سرمایه گذاری اشاره و آن را غیر قابل قبول دانست.
محمودی تلاش در جهت تحقق شعار تولید، اقتصاد و اشتغال دولت دکتر روحانی را به مدیران متذکر شد و گفت: باید از ظرفیت ها و امکانات شهرستان و ادارات برای اجرای سیاست های دولت استفاده کرد.
ارتباط مسولان با رسانه ها ضعیف است
فرماندار جلفا همچنین مسوولان را به برقراری ارتباط موثر و سازنده با رسانه ها توصیه کرد و افزود: رسانه ها ابزار توسعه است و باید از شرایط به وجود آمده در دولت یازدهم برای اطالع رسانی از عملکرد و پاسخگویی به مردم نهایت استفاده را کرد.
محمودی درباره ظرفیت فضای مجازی و کانال های اجتماعی و رشد و هدایت مطلوب آن در چهار سال گذشته نیز گفت: این فرصت بزرگی است که نباید تصور غلط از آن داشت و به نحو شایسته در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی عمومی استفاده کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات 29 اردیبهشت ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و مشارکت 97 درصدی مردم شهرستان و رای 71 درصدی به دکتر روحانی را فرصت مغتنمی برای توسعه و پیشرفت بیش از پیش شهرستان دانست.
در این نشست تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی گزارش عملکرد دستگاه متبوع خود در مدت سپری شده از سال را ارایه و مدیران جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ثبت و احوال شهرستان معرفی شدند.
همچنین در خصوص حضور منظم مدیران در محل کار، عدم ارجاع مسایل و درخواست های جزئی ارباب رجوع به ادارات کل استان و حل و فصل در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان، همراهی مدیران با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اطلاع رسانی از عملکرد دولت و ارایه گزارش ماهانه به فرمانداری، تکریم ارباب رجوع و مراجعین به ادارات و مدیریت مصرف برق در ادارات تصمیمات مهم و لازم الاجرا اتخاذ و به تصویب اعضا رسید.

سه شنبه, 13 تیر 1396 10:59

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در سفری یکروزه به شهرستان جلفا، دو واحد تعاونی تولیدی واقع در منطقه آزاد ارس را افتتاح کرد.

شرکت تولیدی پروفیل یکتا ارس و شرکت آذرتجهیز طب ارس دو واحد تعاونی است که با حضور وزیر کار رسما فعالیت خود را آغاز کردند.

این واحدها در زمینه تولید پروفیل های UPVC  و انواع دستکش های طبی و بهداشتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 220 میلیارد ریال با استفاده از تسهیلات تعاونی فعالیت می کنند.

با آغاز فعالیت این واحدهای تولیدی علاوه بر تولید  سالانه 5400 تن انواع ورق های آلومینیمی و 140 میلیون عدد دستکش، در مجموع برای بیش از 300 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح این واحدها در سخنانی به رویکرد دولت یازدهم در تغییر استراتژی در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید مناطق آزاد به دروازه صادرات کشور تبدیل شده است.

علی ربیعی افزود: گسترش صادرات و کاهش وابستگی به واردات در مناطق آزاد استراتژی دولت در رونق مناطق تولید و اشتغال در مناطق آزاد است و در این زمینه توفیقاتی داشته است.

وی همچنین بر نقش تعاونی های مرزنشینان در رونق اقتصادی مناطق مرزی اشاره و تصریح کرد: تعاونی های مرزنشینان باید به جد در مناطق مرزی دنبال شود و دولت یازدهم قدمهای مثبتی در این زمینه برداشته است.

وزیر کار و رفاه اجتماعی بزرگ شدن اقتصاد به واسطه رونق تعاونی های مرزنشینان و توسعه مناطق مرزی را از آثار و پیامدهای آن بیان کرد و افزود: دولت با این کار به دنبال تثبیت جمعیت مرزنشین و توسعه و آبادانی این مناطق است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس در این آیین با اشاره به رشد فزاینده تولید و اشتغال در مناطق آزاد در دولت یازدهم، ارایه برخی آمارهای نادرست از وضعیت مناطق آزاد را ناشی از ضعف فکری و نداشتن اطلاعات کافی افراد از وضعیت این مناطق بیان کرد.

محسن خادم عرب باغی با دفاع از عملکرد مطلوب منطقه آزاد ارس در اشتغالزایی و رونق فعالیت های اقتصادی در کنار کاهش چشمگیر قاچاق کالا، آن را نتیجه حمایت ها و نگاه ویژه دولت یازدهم به مناطق آزاد دانست.

وی تلاش برای کاهش واردات در منطقه آزاد ارس در کنار رونق صادرات را مورد اشاره قرار داد و افزود: این وضعیت در منطقه آزاد ارس حاکم بوده و فعالیت 26 شرکت خارجی و اشتغالزایی برای 12 هزار نفر گواه این واقعیت است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس تصریح کرد: با روند کنونی پیشرفت منطقه آزاد ارس، امیدواری در تجار و سرمایه گذاران تقویت شده است.

عرب باغی به ظرفیت های صنعتی، اقتصادی و کشاورزی در این منطقه اشاره کرد و گفت: چنانچه از سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس استقبال و حمایت شود دیگر نیازی به سرمایه گذاری جدید نیست.

فرماندار شهرستان جلفا نیز در این آیین در سخنانی با اشاره به وجود تعاونی های مرزنشینان در این شهرستان، بر استفاده حداکثری از این ظرفیت تاکید کرد.

زاهد محمودی اظهار کرد: در صورت حل برخی محدودیت ها و تسهیل در اجرای قوانین، شرکت های تعاونی می توانند در موفقیت دولت در نیل به تولید و اشتغال پایدار تاثیرگذار باشند.

وی همچینن رونق تولید و اشتغال و استفاده از ظرفیت های کشاورزی، آبزی پروری و گردشگری در شهرستان جلفا را مرهون مشارکت و همراهی منطقه آزاد ارس دانست.

فرماندار جلفا به اقدامات دولت یازدهم در رونق تولید و اشتغال در نقاط مرزی این شهرستان اشاره و مشارکت 97 درصدی و رای 71 درصدی به دکتر روحانی در انتخابات اخیر را نشانه رضایت مندی مرزنشینان از عملکرد دولت در این خطه مرزی بیان کرد.

در این نشست تعدادی از مدیران عامل و صاحبان صنایع شرکت های فعال در منطقه آزاد ارس به بیان مسایل و مشکلات خود پرداخته و ضرورت حمایت های بانکی از رونق سرمایه گذاری در این منطقه را خواستار شدند.

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %