سرخط اخبار

فرماندار شهرستان جلفا با حضور در مدارس نمونه تلاش ، طالقانی و زینبیه از نزدیک در جریان روند برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌ آموزی قرار گرفت.

منصور آیرم سرکنسول کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان با داود گرشاسبی فرماندار جدید شهرستان جلفا دیدار و گفتگو کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت تدبیر و امید در حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در مناطق مرزی از هیچ کوششی دریغ نکرده و در این راستا عزم جدی دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، علی نواداد در نشست تخصصی بررسی مسایل و مشکلات مرز نوردوز، اظهار کرد: حمایت همه جانبه دولت از سرمایه گذاری در نقاط مرزی در راستای ایجاد اشتغال و تولید پایدار بوده و در این راه موفقیت هایی داشته است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات بدون کارمزد با هدف بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان و رونق تولید و فضای کسب و کار در دستور کار جدی دولت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: باید با نگاه ملی به مسایل و مشکلات مرزها همسو با سیاست های دولت گام برداشت.
نواداد از مرزها به عنوان ویترین نظام یاد کرد و افزود: معابر مرزی باید از تمامی جهات در کشور منحصربفرد باشند.
وی به ورود اتباع کشورهای خارجی از معابر مرزی به داخل کشور اشاره کرد و افزود: مرزها به عنوان ویترین نظام باید از هر لحاظ منحصر بفرد باشند.
معاون استاندار یادآور شد؛ اگر موانع و مشکلات سرمایه گذاری در مرزها برداشته شود، مسیر توسعه و رونق اقتصادی در مرزها هموار خواهد بود.
نواداد در سفر به شهرستان جلفا و بازدید از پایانه مرزی نوردوز بر ضرورت فراهم شدن امکانات و تجهیزات متناسب روز دنیا از جمله دستگاه XRAY در گمرک نوردوز تاکید کرد.
ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی در این نشست با بیان اینکه بیش از 95 درصد مبادلات میان ایران و ارمسنتان از طریق مرز نوردوز صورت می گیرد، بر ضرورت همدلی و تعامل برای حل و فصل مشکلات این منطقه تاکید کرد.
عباس زاده افزود: تفاهم نامه های میان رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور ارمنستان با سرعت در حال اجرایی شدن است و شایسته نیست برخی مشکلات جزئی در اجرای این تفاهم نامه ها خدشه وارد کند.
وی ادامه داد: گمرک جمهوری اسلامی ایران برای رونق اقتصادی در مناطق مرزی تلاش مضاعفی برای واگذاری امور به بخش خصوصی کرده و در این راستا پیشگام بوده است.
در این بازدید که ناظرگمرکات استان و فرماندار شهرستان جلفا نیز حضور داشتند، مقرر شد طی روزهای آتی جلسه ای در سطح استان برای حل نهایی مسایل مرزی پایانه و گمرک نوردوز در حضور استاندار تشکیل شود.
در حاشیه این سفر، پایانه صادراتی، تخلیه و بارگیری کالای شرکت انبارهای عمومی در فضایی به مساحت 5/4 هکتار و با صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بازدید از پل مرزی ایران – ارمنستان، جایگاه مرزی عرضه مواد سوختی و سالن مسافری پایانه مرزی نوردوز از برننامه های مهم معاون استاندار در سفر به منطقه مرزی نوردوز بود.

همایش بزرگداشت روز ملی روستا در شهرستان جلفا برگزار شد

با حضور امام جمعه شهرهای هادیشهر و جلفا، فرماندار، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و سیه رود، همایش بزرگداشت روز ملی روستا در تالار حیدربابا روستای زاویه در شهرستان جلفا برگزار شد.

در این همایش به تعدادی از مدیران ادارات که با نظر سنجی از شوراهای اسلامی و دهیاران همکاری و تلاش بیشتری برای حل مشکلات روستاها داشتند، هدایایی از سوی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان اهدا شد.

همایش بزرگداشت روز ملی روستا در شهرستان جلفا برگزار شد

با حضور امام جمعه شهرهای هادیشهر و جلفا، فرماندار، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و سیه رود، همایش بزرگداشت روز ملی روستا در تالار حیدربابا روستای زاویه در شهرستان جلفا برگزار شد.

فرماندار شهرستان جلفا در این همایش گفت: توسعه پایدار روستاها در کنار توجه جدی به ساختارها و امکانات موجود، در سایه مدیریت صحیح و اتخاذ شیوه های نوین تحقق می یابد.

داود گرشاسبی، اظهار کرد: نگاه سلیقه ای به مسایل روستا و مدیریت اقتضایی نه تنها برای حل مکشلات و توسعه روستاها کارساز نبوده، بلکه ماهیت روستاها را از تولیدی بودن به سمت مصرف گرایی سوق داده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که ذهنیت ها نسبت به روستا و روستاییان اصلاح شود، آن وقت مدیران روستایی خواهند توانست روستا را به سمت رشد و بالندگی ببرند.

فرماندار جلفا با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت در روستاها به خصوص در روستاهای مرزی و دورافتاده، تصریح کرد: خوشبختانه با سیاست های دولت تدبیر و امید در بهره مندی از توانمندی های روستایی برای رشد و بالندگی، شاهد تحول شگرف در روستاها و بهبود وضع معیشت و تولید و اشتغال در روستاها هستیم.

گرشاسبی، خطاب به شوراهای اسلامی و مدیران روستاها توصیه کرد؛  در نهادینه کردن چهار اصل برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و کنترل و مدیریت که لازمه پیشرفت و بالندگی روستاهاست، تلاش کنند.

وی تعامل شوراهای اسلامی با مدیران دستگاههای اجرایی و بالعکس را مورد اشاره قرار داد و افزود: بسایر یاز مشکلات و کاستی ها در روستاها با تعامل و هم افزایی می تواند حل و فصل شود.

فرماندار جلفا، به بیکاری و تبعات حاصله از آن در جامعه اشاره کرد و گفت: چنانچه به تولید و اشتغال در راستای سفارش مقام معظم رهبری در روستاها توجه شود، می توان ضمن اشتغال زایی به جوانان، تولید را در روستاها رونق بخشید.

گرشاسبی ادامه داد: شوراها باید با ایجاد تنوع در منابع مالی و پایدار کردن آن و عدم وابستگی به اعتبارات دولتی زمینه توسعه پایدار روستاها را فراهم کنند.

وی افزود: طی سالهای اخیر و در دولت تدبیر و امید اقدامات مناسبی در راستای شناسایی درآمدهای پایدار و حرکت به سوی خودکفایی و نیز توسعه روستاها با جلب مشارکت تمامی روستاییان عزیز اجرایی شده است.

گرشاسبی با تقدیر از همکاری و هم افزایی دستگاههای اجرایی و سازمان منطقه آزاد ارس در بالندگی روستاهای شهرستان، آن را نتیجه تغییر در سیاست های اجرایی در روستاها و سوق دادن امکانات به سمت تولید توسط دولت تدبیر و امید بیان کرد.

امام جمعه شهرستان جلفا نیز در این همایش با تاکید بر اجرای دقیق و عادلانه قوانین در روستاها و قانونمدار کردن روستاییان، کوتاهی در اجرای قوانین را کاری حرام و مغایر با اصول نظام اسلامی دانست.

حجت الاسلام علی انتظاری، اظهار کرد: خدمت به مردم به خصوص روستاییان با استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود باید سرلوحه کاری مدیران و دولتمردان باشد.

وی همچنین ضرورت ترویج فرهنگ صرفه جویی، تلاش برای ایجاد تولید و اشتغال، ایجاد وحدت و همدلی در بین روستاییان را به شوراهای اسلامی و مدیران روستایی توصیه کرد.

در این همایش به تعدادی از مدیران ادارات که با نظر سنجی از شوراهای اسلامی و دهیاران همکاری و تلاش بیشتری برای حل مشکلات روستاها داشتند، هدایایی از سوی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان اهدا شد.

 نویسنده خبر: مقصود هوشمند- مسوول روابط عمومی فرمانداری جلفا

فرماندار جلفا:

اقدامات خیرخواهانه هلال احمر باعث جذب جوانان به این نهاد شده است

اقشار مختلف و مسوولان لشکری و کشوری شهرستان و مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد ارس برای عرض تبریک با فرماندار جدید جلفا دیدار کردند.

فرماندار شهرستان جلفا با حضور در دبستان مهدیه هادیشهر، زنگ مهر و مقاومت را نواخت

فرماندار شهرستان جلفا با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان با ایشان دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان جلفا در دیداری که با فعالان سیاسی و اجتماعی و اعضای ستادهای مردمی دکتر روحانی در شهرستان داشت، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع نخبگان، از فعالین سیاسی و اجتماعی تقدیر و تشکر کرد.
داود گرشاسبی اظهار داشت: الحمدالله با تعامل و همراهی مسولین و تلاش همگانی به خصوص فعالان سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و با مشارکت حداکثری مردم انتخابات 29 اردیبهشت در کمال صحت و سلامت برگزار شد.
وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که گفتمان اصلاح طلبی و اعدال در برابر تمام هجمه هایی که بر علیه دولت تدبیر و امید می شد، با درایت ریاست جمهوری و حضور باشکوه مردم به ثمر نشست و همه شاهد پیروزی عقلانیت و تدبیر بودیم.
مقام عالی دولت در شهرستان جلفا با اشاره به ضرورت اتخاذ عقلانیت در علم سیاست، اظهار کرد: عقلانیت یعنی انجام امورات بر اساس کار کارشناسی و آینده نگری و پرهیز از انجام کارهای احساسی و هیجانی و اینکه تمام امور بر اساس رانت خواری و بر مبنای احساسات نباشد.
گرشاسبی خاطرنشان کرد: اندیشه اصلاح طلبان بر خلاف مصلحت طلبی است و منفعت طلبی در آن معنا ندارد و می تواند در کنار اعتدال که یک روش و منش است کشور را به سمت و سوی توسعه و پیشرفت رهنمون شود.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی انتظارات و سطح توقعات از دولت روحانی بسیار بالاست، گفت: انتظارات باید متناسب با شرایط کشور و منطقه بوده و در شرایط کنونی تعامل و همفکری می تواند راهشگای حل مسایل کشور باشد.
فرماندار جلفا افزود: نوع نگاه و نگرش به مسایل باید اصلاح شود و با تغییر ذهنیت و صبر و حوصله داشتن در امورات می تواند مسیرها را به سمت توسعه همه جانبه هدایت کند.
گرشاسبی با تاکید بر خودداری از هرگونه کارهای احساسی و هیجانی، داشتن سعه صدر در امور و پرهیز از تکرار اقدامات شتاب زده همانند سالهای قبل از دولت یازدهم را به فعالان سیاسی توصیه کرد.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی باید با نگاه مدیریتی به مسایل و پیشبرد تمامی امور با عقلانیت و تغییر در تفکرات افراد در کنار استفاده از تفکرات نخبگان در حل مسایل و مشکلات حرکت کنیم.
فرماندار جلفا تصریح کرد: همانطوری که در انتخابات اخیر مردم و حامیان دولت تدبیر و امید با فعالیت های سیاسی در موفقیت مجدد دکتر روحانی نقش آفرینی کردند، پس از انتخابات نیز باید در بسترهای اقتصادی و رونق تولید و اشتغال کمک حال دولتمردان باشند.
گرشاسبی در پایان با اشاره به پیامدهای سیال بودن فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، خطاب به حاضرین در نشست توصیه کرد با الهام از بزرگان و شخصیت های سیاسی حامی دولت، در مسیر اعتدال حرکت کرده و ثبات فکری مشخصی داشته باشند.
در این نشست صمیمی تعدادی از فعالان سیاسی و اجتماعی و اعضای ستادهای مردمی دکتر روحانی نظرات و دیدگاههای خود در خصوص مسایل و مشکلات شهرستان از جمله بیکاری، توجه به بخش های مختلف اقتصادی و کشاورزی و گردشگری شهرستان و همچنین استفاده از جوانان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در جذب نیرو در ادارات مطرح کردند.

صفحه1 از23

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %