سرخط اخبار

تدبیر و امید برای تولید و اشتغال/14 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان جلفا به بهره برداری رسید

14 طرح عمرانی و خدماتی با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار روز یکشنبه با حضور فرماندار و مسوولین محلی شهرستان در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت در شهرستان جلفا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی فرمانداری جلفا، ، مهمترین این طرح ها بهره بردرای از 7 مزرعه پرورش ماهیان سردابی در امتداد رودخانه مرزی ارس بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا گفت: برای اجرای این طرح ها با ظرفیت تولید سالانه  140 تن ماهی قزل آلا، مبلغ 21 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و سایر منابع هزینه شده است.

رضا عباسی افزود: هم اکنون در این شهرستان تعداد 11 واحد مزرعه پرورش ماهی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال فعال هستند که تا پایان سال به 25 واحد افزایش خواهند یافت.

وی میزان اشتغال زایی این واحدهای پرورش پرورش ماهی را بیش از 35  نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم عنوان کرد.

در ادامه فرماندار جلفا طرحهای عمرانی شهرستان را شامل  تامین آب شرب روستای طالب گلی، تعویض شبکه فرسوده آب شرب روستای صنعتی ارسی، واگذاری 5 باب واحد مسکونی معلولین، راه اندازی کارگاه تولیدی فرش دستباف با قابلیت اشتغالزایی 25 نفر و اجرای طرح های بهسازی و عمرانی در سطح روستاهای بخش مرکزی و در مجموع   با 20 میلیارد ریال اعتبار را افتتاح کرد.

فرماندار جلفا در این افتتاح ها که اکثرا در سطح روستاهای کم برخوردار و دور افتاده رخ داد، با استقبال گرم مردم این روستاها مواجه شد.

محمودی طرح تامین آب شرب روستای 25 خانواری طالب گلی  با احداث مخزن 50 متر مکعبی آب که به دلیل نبود امکانات خالی از سکنه شده و در دولت تدبیر و امید به واسطه انتقال امکانات برق، آب، راه ارتباطی و تلفن شاهد مهاجرت معکوس روستاییان بود را با یک میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.

همچنین با حضور فرماندار جلفا تعداد 5 واحد مسکن مددجویی معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان با سه میلیارد ریال هزینه کرد، به صاحبان تحویل داده شد.

در مراسم افتتاح این طرح ها، فرماندار جلفا از اجرای چندین طرح خدماتی – عمرانی در سطح روستاهای بخش مرکزی شهرستان با اعتبار بیش از 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات دهیاری ها شامل جدول گذاری معابر، مسیرگشایی، زیرسازی و آسفالت در طول سال جاری خبر داد.

وی همچنین از طرح پرورش شترمرغ در دشت گوردیان بازدید کرد.

 

بازدید 234 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %