سرخط اخبار

پیکرهای مطهر دو شهید گمنام در هادیشهر به خاک سپرده شدند

پیکرهای پاک و مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس صبح روز یکشنبه در شهر هادیشهر از توابع شهرستان جلفا تشییع و به خاک سپرده شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا،پیکرهای مطهر این دو شهید گمنام که عصر روز جمعه پس از تشییع در تبریز به شهر هادیشهر منتقل شده اند امروز یکشنبه بر روی دوش اقشار مختلف مردم شهرستان جلفا از فرماندهی سپاه شهرستان تا پارک شهر محل خاکسپاری آنان تشییع گردید.
اقشار مختلف مردم که از شهرها و روستاهای شهرستان در هادیشهر گرد آمده بودند در یک هوای گرم و سوزان( 42 درجه) با برگزاری آیین ویژه ای پیکر این دو شهید دوران دفاع مقدس را با شکوه خاصی تشییع کردند.
در این آیین که مسوول بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزشهای دوران دفاع مقدس آذربایجان شرقی نیز حضور داشت پس از اقامه نماز بر پیکر این دو شهید توسط امام جمعه جلفا، اجساد مطهر آنان به خاک سپرده شدند.
آیین شبی با شهدا نیز شنبه شب با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده معظم شهدا در مصلی وحدت هادیشهر برگزار شد.
مجلس بزرگداشت این شهدا پس از خاکسپاری آنان عصر امروز در مصلی وحدت هادیشهربرگزار می گردد.
شهر 35 هزار نفری هادیشهر از شهرهای تابعه شهرستان جلفا می باشد که مردم شهید پرور آن 45 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند.
مردم شهرستان جلفا در طول هشت سال جنگ تحمیلی 214 شهید والامقام، 412 جانباز سرافراز و 14 آزاده مقاوم تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند.
شهرستان جلفا تاکنون میزبان 7 شهید گمنام دوران دفاع مقدس بوده است.

 

بازدید 280 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %