سرخط اخبار

در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا مطرح شد/اتمام حجت فرماندار با مسوولان کم کار/ مدیر پشت میز به درد جامعه نمی خورد

فرماندار شهرستان جلفا با انتقاد از برخی مسوولان دستگاههای اجرایی شهرستان که حضور در جلسات و نشست های تخصصی را جدی نمی گیرند گفت: این جلسات بر اساس دستورالعمل ها و مصوبات قانونی تشکیل می شود و قرار است مشکلات شهرستان در آن حل و فصل شود.
زاهد محمودی روز سه شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان با بیان این مطلب تصریح کرد: حضور مسوولان در این جلسات از سر بیکاری و برای تفنن نیست و باید جدی گرفته شود به نحوی که مدیران ارشد دستگاههای اجرایی باید شرکت در جلسات و کارگروههای فرمانداری و ستاد اقتصاد مقاومتی را حتی اگر با حضور معاونان فرماندار برگزار شود بر هر جلسه دیگری ترجیح دهند.
وی با بیان اینکه جلسات برگزار شده از سوی فرمانداری از جمله شورای ادرای و ستاد اقتصاد مقاومتی بر سایر جلسات حتی استانی ارجحیت دارد افزود: مدیران باید شخصا و راسا در جلسات اداری شهرستان شرکت و سایر جلسات را لغو کنند.
فرماندار جلفا خطاب به مدیارن دستگاههای اجرایی شهرستان خاطرنشان کرد: هر چند جلسات منعقده توسط برخی سازمان ها در جهت حل و فصل مشکلات و توسعه و پیشرفت است، لیکنهمین جمع اعضای شورای اداری باید پاسخگوی مسایل و مشکلات مردم باشند.
محمودی اظهار کرد: متاسفانه برخی مدیران حوصله خدمت به مردم را ندارند و این دسته باید بدانند پشت میز نشستن به درد جامعه و این دولت نمی خورد.
وی ملاک ارزیابی مدیران دستگاههای اجرایی را همراهی و همسویی با سیات ها و رویکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد و افزود: مدیران باید به گفتمان دولت یازدهم و دوازدهم پایبند باشند و متفاوت تر از گذشته در خدمت به مردم تلاش کنند.
فرماندار جلفا در ادامه به برخی سخت گیری ها و اعمال محدودیت های قانونی در صدور مجوز فعالیت های اقتصادی و هرگونه سرمایه گذاری اشاره و آن را غیر قابل قبول دانست.
محمودی تلاش در جهت تحقق شعار تولید، اقتصاد و اشتغال دولت دکتر روحانی را به مدیران متذکر شد و گفت: باید از ظرفیت ها و امکانات شهرستان و ادارات برای اجرای سیاست های دولت استفاده کرد.
ارتباط مسولان با رسانه ها ضعیف است
فرماندار جلفا همچنین مسوولان را به برقراری ارتباط موثر و سازنده با رسانه ها توصیه کرد و افزود: رسانه ها ابزار توسعه است و باید از شرایط به وجود آمده در دولت یازدهم برای اطالع رسانی از عملکرد و پاسخگویی به مردم نهایت استفاده را کرد.
محمودی درباره ظرفیت فضای مجازی و کانال های اجتماعی و رشد و هدایت مطلوب آن در چهار سال گذشته نیز گفت: این فرصت بزرگی است که نباید تصور غلط از آن داشت و به نحو شایسته در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی عمومی استفاده کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات 29 اردیبهشت ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و مشارکت 97 درصدی مردم شهرستان و رای 71 درصدی به دکتر روحانی را فرصت مغتنمی برای توسعه و پیشرفت بیش از پیش شهرستان دانست.
در این نشست تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی گزارش عملکرد دستگاه متبوع خود در مدت سپری شده از سال را ارایه و مدیران جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ثبت و احوال شهرستان معرفی شدند.
همچنین در خصوص حضور منظم مدیران در محل کار، عدم ارجاع مسایل و درخواست های جزئی ارباب رجوع به ادارات کل استان و حل و فصل در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان، همراهی مدیران با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اطلاع رسانی از عملکرد دولت و ارایه گزارش ماهانه به فرمانداری، تکریم ارباب رجوع و مراجعین به ادارات و مدیریت مصرف برق در ادارات تصمیمات مهم و لازم الاجرا اتخاذ و به تصویب اعضا رسید.

بازدید 322 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %