سرخط اخبار

با حضور وزیر کار/ دو طرح تعاونی تولیدی در محدوده منطقه آزاد ارس در شهرستان جلفا به بهره برداری رسید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در سفری یکروزه به شهرستان جلفا، دو واحد تعاونی تولیدی واقع در منطقه آزاد ارس را افتتاح کرد.

شرکت تولیدی پروفیل یکتا ارس و شرکت آذرتجهیز طب ارس دو واحد تعاونی است که با حضور وزیر کار رسما فعالیت خود را آغاز کردند.

این واحدها در زمینه تولید پروفیل های UPVC  و انواع دستکش های طبی و بهداشتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 220 میلیارد ریال با استفاده از تسهیلات تعاونی فعالیت می کنند.

با آغاز فعالیت این واحدهای تولیدی علاوه بر تولید  سالانه 5400 تن انواع ورق های آلومینیمی و 140 میلیون عدد دستکش، در مجموع برای بیش از 300 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح این واحدها در سخنانی به رویکرد دولت یازدهم در تغییر استراتژی در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید مناطق آزاد به دروازه صادرات کشور تبدیل شده است.

علی ربیعی افزود: گسترش صادرات و کاهش وابستگی به واردات در مناطق آزاد استراتژی دولت در رونق مناطق تولید و اشتغال در مناطق آزاد است و در این زمینه توفیقاتی داشته است.

وی همچنین بر نقش تعاونی های مرزنشینان در رونق اقتصادی مناطق مرزی اشاره و تصریح کرد: تعاونی های مرزنشینان باید به جد در مناطق مرزی دنبال شود و دولت یازدهم قدمهای مثبتی در این زمینه برداشته است.

وزیر کار و رفاه اجتماعی بزرگ شدن اقتصاد به واسطه رونق تعاونی های مرزنشینان و توسعه مناطق مرزی را از آثار و پیامدهای آن بیان کرد و افزود: دولت با این کار به دنبال تثبیت جمعیت مرزنشین و توسعه و آبادانی این مناطق است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس در این آیین با اشاره به رشد فزاینده تولید و اشتغال در مناطق آزاد در دولت یازدهم، ارایه برخی آمارهای نادرست از وضعیت مناطق آزاد را ناشی از ضعف فکری و نداشتن اطلاعات کافی افراد از وضعیت این مناطق بیان کرد.

محسن خادم عرب باغی با دفاع از عملکرد مطلوب منطقه آزاد ارس در اشتغالزایی و رونق فعالیت های اقتصادی در کنار کاهش چشمگیر قاچاق کالا، آن را نتیجه حمایت ها و نگاه ویژه دولت یازدهم به مناطق آزاد دانست.

وی تلاش برای کاهش واردات در منطقه آزاد ارس در کنار رونق صادرات را مورد اشاره قرار داد و افزود: این وضعیت در منطقه آزاد ارس حاکم بوده و فعالیت 26 شرکت خارجی و اشتغالزایی برای 12 هزار نفر گواه این واقعیت است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس تصریح کرد: با روند کنونی پیشرفت منطقه آزاد ارس، امیدواری در تجار و سرمایه گذاران تقویت شده است.

عرب باغی به ظرفیت های صنعتی، اقتصادی و کشاورزی در این منطقه اشاره کرد و گفت: چنانچه از سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس استقبال و حمایت شود دیگر نیازی به سرمایه گذاری جدید نیست.

فرماندار شهرستان جلفا نیز در این آیین در سخنانی با اشاره به وجود تعاونی های مرزنشینان در این شهرستان، بر استفاده حداکثری از این ظرفیت تاکید کرد.

زاهد محمودی اظهار کرد: در صورت حل برخی محدودیت ها و تسهیل در اجرای قوانین، شرکت های تعاونی می توانند در موفقیت دولت در نیل به تولید و اشتغال پایدار تاثیرگذار باشند.

وی همچینن رونق تولید و اشتغال و استفاده از ظرفیت های کشاورزی، آبزی پروری و گردشگری در شهرستان جلفا را مرهون مشارکت و همراهی منطقه آزاد ارس دانست.

فرماندار جلفا به اقدامات دولت یازدهم در رونق تولید و اشتغال در نقاط مرزی این شهرستان اشاره و مشارکت 97 درصدی و رای 71 درصدی به دکتر روحانی در انتخابات اخیر را نشانه رضایت مندی مرزنشینان از عملکرد دولت در این خطه مرزی بیان کرد.

در این نشست تعدادی از مدیران عامل و صاحبان صنایع شرکت های فعال در منطقه آزاد ارس به بیان مسایل و مشکلات خود پرداخته و ضرورت حمایت های بانکی از رونق سرمایه گذاری در این منطقه را خواستار شدند.

بازدید 312 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %