سرخط اخبار

فرماندار شهرستان جلفا خبر داد/اعتبارات جلفا در سال جاری بیش از 32 درصد افزایش یافت

فرماندار شهرستان جلفا با بیان اینکه در سال 96 مجموعا بیش از 160 میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافته، گفت: این اعتبارات نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به اختصاص حدود 100 میلیارد ریال به شهرستان جلفا از محل اعتبارات ماده 180( مناطق محروم) افزود: این میزان افزایش قابل توجهی نسبت به سال گذشته دارد.

وی خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای حدود 60 میلیارد ریال در قالب 70 پروژه به این شهرستان اختصاص یافته که با اولویت پروژه های نیمه تمام جذب خواهد شد.

فرماندرا جلفا تصریح کرد: سرفصل اعتبارات تخصیصی به این شهرستان در سال 96 شامل امور بهداشت و درمان، حمایتی، امداد ونجات، ورزش و تفریحات، کشاورزی و منابع طبیعی، منابع آب، حفاظت از گونه های زیستی، توسعه خدمات شهری و روستایی و فصل آب و فاضلاب می شود.

محمودی افزود: خوشبختانه در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم، شهرستان جلفا رتبه نخست را در بین شهرستان های استان در اختصاص اعتبارات دارد.

وی در ابتدای سخنان خود با تبریک اقدام غرورآفرین نیورهای مسلح در حمله موشکی به تروریست های داعش، گفت: این اقدام نشان داد هر گونه اقدامات کورکورانه تروریست ها و حامیان آنها در ایران اسلامی با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از توجه ویژه دولت به مناطق محروم، اظهار کرد: اعتبارات تخصیصی در جهت توسعه اشتغال به خصوص در مناطق روستایی هزینه شود.

محمد حسن نژاد با اظهار نارضایتی از راکد ماندن برخی پروژه های ملی در سطح شهرستان، افزود: برخی دستگاهها در جذب اعتبارات پیگری قوی نداشتند که باید در قالب کمیته برنامه ریزی پیگیری های لازم به عمل آید.

وی کندی عملیات در اجرای طرح هادی روستایی را متذکر شد و گفت: در مقایسه با سایر شهرستان ها این روند بسیار کند است که باید پیگیری شود.

حسن نژاد همچنین راکد ماندن پروژه ملی تصفیه خانه جلفا را مورد اشاره قرار داد و از متولین امر خواست با پیگیری های لازم، شهرستان های مرند و جلفا را مشکل کمبود آب شرب نجات دهند.

امام جمعه شهرستان جلفا نیز در این نشست ضرورت همراهی و همدلی مسوولان را برای توسعه و پیشرفت کشور خواستار شد.

حجت الاسلام علی انتظاری اظهار کرد: مسوولان باید با توقیت روحیه خطرپذیری و عدم اتکا به اعتبارات دولتی امورات را پیش ببرند.

وی با تقدیر از توجه دولت به مسایل فرهنگی و تقویت بنیه های فرهنگی در شهرستان، گفت: دول یازدهم با تخصیص اعتبار به حوزه علمیه در حال احداث برادران در این شهرستان، غفلت دولت های قبل را جبران کرد.

حجت الاسلام انتظاری خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت و یکدلی نیاز داریم که تنها راه مقابله با تهدیدات دشمنان همین امر می باشد.

وی از تمامی مسوولان خواست دوران رقابت های تخریبی به پایان رسیده و باید با رقابت سالم و رفاقت در حل مشکلات کشور تلاش کرد.

در این نشست در خصوص رفع مشکلات آب شرب روستایی، بهسازی راههای مواصلاتی، تقویت اماکن ورزشی، توسعه و آبادانی نقاط شهری و روستایی و ساماندهی امورات کشاورزی با تخصیص اعتبارات لازم تصمیماتی اتخاذ شد.

بازدید 305 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %