سرخط اخبار

با هدف بهبود خدمات در مبادی مرزی/نشست شورای تجارت فرامرزی آذربایجان شرقی در پایانه مرزی نوردوز برگزار شد

اعضای شورای تجارت فرامرزی آستان آذربایجان شرقی با هدف بررسی وضعیت مبادی مرزی و ارزیابی خدمات، در پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا جلسه تخصصی برگزار کردند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای رونق تجارت در مرزها فراهم شود، افزود: خوشبختناه در دولت یازدهم گامهای اساسی در این زمنیه برداشته شده و موفقیت هایی حاصل شده است.

علی نواداد اظهار کرد: دستگاههای ذیربط باید با ارایه راهکارهای علمی و عملی توام با نظرات کارشناسی در جهت بهبود سطح خدمات  تلاش کنند.

وی با تحسین عملکرد شورای تجارت فرامرزی استان، این موفقیت را نتیجه تعامل وهمفکری فرابخشی و مدیریت واحد در مبادی مرزی بیان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی لازمه رونق در تجارت با کشورهای همسایه را ایجاد پنجره واحد تجاری بیان کرد و گفت: پنجره واحد قدم اساسی در رونق صادرات و اشتغال در مبادی مرزی است.

نواداد کوتاه شدن زمان اظهار و ترخیص کالا را از مزایای پنجره واحد دانست و گفت: این امر در نهایت منجر به رضایتمندی تجار و بازرگانان و رونق کسب و کار در نقاط مرزی خواهد شد.

فرماندار شهرستان جلفا  نیز در این نشست، تعامل فرابخشی را  در راستای سیاست های تقویت تجارت فرامرزی مهم دانست و گفت: تمامی دستگاههای مستقر در مرز باید با همکاری بین بخشی و مدیریت واحد در تحقق این سیاست ها گام بردارند.

زاهد محمودی با اشاره به وجود برخی کاستی ها در مبادی مرزی از جمله خدمات رفاهی، اقامتی و امداد و نجات، تقویت آنها را لازمه توسعه و رونق تجارت با کشورهای همسایه بیان کرد.

وی با اشاره به  ورود توریست از 55 کشوربه  کشورمان از مرز نوردوز، وجود برخی  ناهماهنگی ها در امور گمرکی و مرزی را غیرقابل قبول دانسته و از دستگاههای ذیربط خواست در تحقق سیاست های دولت در توسعه و رونق مبادلات مرزی تلاش کنند.

 ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی به عنوان دبیر این شورا، با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت مبادی مرزی استان و صادرات و واردات کالا، بر ضرورت رفع کاستی های موجود تاکید کرد.

عباس زاده همچنین ضرورت ارتقای سطح خدمات و استقرار نهادهای ذیربط در مرز را مورد تاکید قرار داد.

در این نشست تصمیمات مهمی در خصوص ساماندهی و جانمایی دستگاههای مستقر در مرز و فعال شدن مجدد نمایندگی وزارت امور خارجه اتخاذ شد.

بازدید 356 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %