سرخط اخبار

سرکنسول ایران در نخجوان/ ظرفیت های سرمایه گذاری نخجوان از سوی مسوولان کشورمان مورد توجه قرار گیرد

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان گفت: زیرساخت های لازم برای فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران ایرانی در آن جمهوری فراهم است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

منصور آیرم در نشست بررسی مسایل مرزی شهرستان جلفا و جمهوری خودمختار نخجوان با فرماندار جلفا اظهار کرد: نخجوان در زمینه طرح های مختلف تولیدی، خدماتی و صنایع ظرفیت های فراوانی دارد و می توان از این ظرفیت برای تولید و اشتغال استفاده کرد.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته در زمینه کشاورزی، فرهنگی و اقتصادی گام های موثری برداشته شده، افزود: در صورت اهتمام جدی مسوولان برای رونق فعالیت های اقتصدی شاهد گسترش روابط فی مابین خواهیم بود.

سرکنسول ایران در نخجوان به صادرات انواع کالا از مرز جلفا به آن جمهوری اشاره و تصریح کرد: استقبال اتباع آذری از کالاهای ایرانی به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب رشد فزآینده ای داشته است.

"آیرم" لازمه رونق اقتصادی در این مرز را بهینه سازی خدمات به اتباع آذری در کنار حفظ و تقویت روحیه مهمان نوازی و نوع دوستی ملت ایران بیان کرد.

وی در این دیدار که دادستان جلفا و فرمانده انتظامی شهرستان حضور داشتند، ضرورت رسیدگی به پرونده های مابین اتباع آذری و ایرانی را خواستار شد.

فرماندرا جلفا در این نشست با بیان اینکه عزت و سربلندی اتباع ایرانی در سفر به کشورهای همسایه بهبود یافته است، گفت: این امر در سایه سیاست های مثبت دولت یازدهم در تعامل با کشورهای همسایه تحقق یافته است.

زاهد محمودی ضرورت پیگیری حق و حقوق اتباع ایرانی و دفاع از حیثیت ایرانیان در جمهوری خودمختار نخجوان را از سرکنسول ایران در آن جمهوری خواستار شد.

وی با اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و ظرفیت های فراوان سرمایه گذاری در جمهوری خودمختار نخجوان، ضرورت استفاده از این ظرفیت ها را مورد تاکید قرار داد.

در این نشست که در فرمانداری شهرستان جلفا صورت گرفت، در خصوص تردد مسافر، ترانزیت کالا، جابجایی اتباع ایرانی و سایر مسایل مرزی تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

جمهوری خودمختار نخجوان با حدود 400 هزار نفر جمعیت جزو قلمرو جمهوری آذربایجان بوده و به دنبال مناقشه قره باغ و قطع ارتباط این جمهوری با مرکز آذربایجان( باکو)، اتباع این جمهوری از طریق خاک جمهوری اسلامی برای سفر به باکو استفاده می کنند.

ارتباط کشورمان با جمهوری خودمختار نخجوان از طریق مرزهای جلفا(آذربایجان شرقی) و پلدشت(آذربایجان غربی) امکان پذیر است.

بازدید 399 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %