سرخط اخبار

فرماندار جلفا در نشست فصلی دهیاران با مدیران دستگاههای اجرایی: دهیاران عملکرد دولت را به مردم بازگو کنند

نشست فصلی مشترک شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان جلفا با مدیران دستگاههای اجرایی و خدمات رسان با حضور فرماندار و سرپرست بخشداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا،تعدادی از دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاها ضمن اظهار رضایت از خدمات رسانی دولت یازدهم به مناطق روستایی، این وضعیت را کافی ندانسته و خواستار حل مشکلات رفاهی شدند.
با توجه به رسیدگی مسوولان به روستاها و خدامت رسانی مطلوب, بر خلاف نشست های گذشته دیگر از سوی نمایندگان مردم مشکلی در خصوص کمبود آب شرب، نبود راه ارتباطی و گاز شهری و مخابرات و برق مطرح نبود.
عمده درخواست های شوراها و دهیاران سرعت پایین و نبود اینترنت روستایی، ضرورت بازنگری طرح هادی و افزایش محدوده روستاها، کمبود زمین برای توسعه روستاها به دلیل مهاجرت معکوس از شهرها و دیگر مشکلات جزیی و گاها شخصی بود.
فرماندار جلفا پس از شنیدن مشکلات روستاها از زبان نمایندگان مردم، ضرورت حل آنها را از مدیران دستگاههای اجرایی که‌ در این نشست حضور داشتند، خواستار شد.
محمودی خطاب به شوراها و دهیاران گفت: شماها به عنوان حلقه اتصال دولت و مردم و بازوان توانمند دولتمردان در روستاها، وظیفه سنگینی در خدمت به مردم بر دوش دارید که‌ باید با اتکا به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در نقاط روستایی در جهت بالندگی و رونق روستای متبوع تلاش کنید.
فرماندار جلفا با مروری بر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در نقاط مرزی به خصوص روستاهای محروم و دور افتاده شهرستان، از شوراها خواست عملکرد دولت را به اطلاع عموم ساکنین روستاها برسانند.
محمودی با اظهار گلایه از برخی افراد در سیاه‌نمایی عملکرد دولت در شهرستان این امر را ناشی از عدم اطلاع کافی از خدمات دولت و در برخی مواقع نشات گرفته از بی مهری در حق دولت یازدهم بیان کرد.
وی با دفاع از عملکرد دولت در این شهرستان خاطرنشان کرد؛ تلاش برای توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان و تحقق این امر به هیچ وجه قابل مقایسه با دولت گذشته نیست و امروز شاهد شکوفایی و رفع محرومیت از روستاها هستیم که‌ باید این وضعیت را قدردان باشیم.
تلاش برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستاهای شهرستان، دیگر اقدام از سوی دولت دکتر روحانی بود که‌ فرماندار جلفا در اظهارات خود به شدت از آن دفاع و آن را ستود.
کاهش مشکلات اقتصادی، کاهش نرخ تورم، بهبود وضعیت سلامت مردم با اجرای طرح نظام سلامت، عزت و افتخار برای ملت ایران در عرصه بین المللی دیگر مباحث فرماندار جلفا در این نشست بود.
در این نشست تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی در خصوص مشکلات مطروحه از سوی شوراها، نظرات و راهکارهای قانونی را ارایه کردند.
با تاکید فرماندار مقرر شد این نشست که به صورت فصلی(سه ماهه) برگزار می شود، به صورت منظم و در فاصله زمانی کوتاه برگزار شود.

 

بازدید 529 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %