سرخط اخبار

فرماندار جلفا: رفع کاستی های دولت قبلی دغدغه دولت یازدهم است

فرماندار شهرستان جلفا گفت: جلب رضایت مردم و ارائه خدمات مناسب و رفع کاستی های قبلی هدف دولت است. 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، شورای اداری شهرستان جلفا در حالی برگزار شد که فرماندار و امام جمعه  و جمعی دیگر از مسئولان و مدیران دستگاه های دولتی در آن حضور داشتند و موضوعات و اقدامات مختلف صورت گرفته توسط سازمان ها و ادارات مورد بررسی قرار گرفت.

هدف دولت رفع کاستی هاست

فرماندار شهرستان جلفا در این نشست عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف را غیرقابل قیاس با دولت های قبلی عنوان کرد و گفت: افزایش میزان خدمات رسانی و میزان رضایت مردم از تحولات اقتصادی و زیربنایی را از موفقیت های دولت به شمار می رود.

زاهد محمودی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: در سایه برنامه ریزی های دقیق و اصولی بسیاری از مشکلات و نیازهای کشور رفع و تامین شده است.

فرماندار شهرستان جلفا با بیان اینکه جلب رضایت مردم و ارائه خدمات مناسب و رفع کاستی های قبلی هدف دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: وضعیت فعلی زیرساخت ها، بهداشت، درمان و اشتغالزایی شهرستان مرزی جلفا با دوره های قبل قابل قیاس نیست.

سرمایه گذاری ۴۷ میلیارد ریالی در آب و فاضلاب روستایی

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان جلفا نیز در این جلسه از سرمایه گذاری چهار میلیارد و ۷۶۷ میلیون تومانی در حوزه های اجرا، نگهداری، بهره برداری و امور مشترکین خبر داد.

همچنین رییس اداره منابع آب شهرستان جلفا نیز گزارشی از طرح های ملی در دست اجرای شهرستان داد و گفت: این طرح ها در حوزه های عمرانی، حفاظت رودخانه ها و سواحل، موافقت با برداشت آب و صدور مجوزها و پروژه های اقتصاد مقاومتی اجرا می شوند.

حامد رئیسی طرح توسعه بهره برداری از رودخانه ارس، طرح آب رسانی به هفت شهر و ۸۱ روستای مرند و جلفا از رودخانه ارس، ساماندهی، نقشه برداری، تعیین بستر و حریم هزار و ۵۰۰ کیلومتر مسیر رودخانه های موجود در شهرستان و عقد تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد ارس و تخصیص اعتبار این سازمان به پروژه های این منطقه را برخی از این طرح ها برشمرد.

وی خاطر نشن کرد: اخذ مجوز برای تامین آب ۶۰ لیتر بر ثانیه بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور در جلفا و اخذ مجوز برای سهولت اجرای پروژه های عمرانی مختلف در مسیر رودخانه ارس و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی در جلفا نیز برخی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای این طرح ها بوده است.

تحول در حوزه بهداشت و درمان شهرستان جلفا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا نیز در این جلسه با بیان اینکه تمام اقدامات وزارت بهداشت در راستای اقتصاد مقاومتی است، از تحول در حوزه بهداشت و درمان شهرستان جلفا خبر داد و گفت: سیستم بهداشت و درمان در رتبه اول شکایت های مردمی در شهرستان جلفا قرار دارد که مهم ترین علت نیز مربوط به ماهیت کار است.

شیرعلیزاده در ادامه تصریح کرد: در بیمارستان های رتبه سوم پزشکان متخصص داخلی و کودکان، زنان، جراحی و بیهوشی امکان حضور دارند و با توجه به محدودیت های قانونی معاونت درمان وزرات بهداشت، حضور سایر متخصصین ممکن نخواهد بود.

وی یکی از دلایل ارتقاء نیافتن سطح بیمارستان هادیشهر برای افزایش خدمات درمانی را سطح بندی بیمارستان ها بر اساس شاخص جمعیت عنوان کرد و گفت: با وجود این مسائل و قرارگیری در سطح سه، با مذاکرات انجام شده در کمتر از یک سال گذشته پزشک اورژانس به دو نفر افزایش یافته، بخش از حالت راکد به فعال تبدیل شده، متخصصین عفونی، چشم، گوش حلق بینی، روانپزشک، اورتوپدی، اورولوژی، مغز و اعصاب و سونوگرافی بمدت دو روز در هفته در بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر به درمان بیماران می پردازند.

گفتنی است در این جلسه فرماندار و امام جمعه شهرستان جلفا ضمن محکوم کردن توطئه های دشمن در سال ۸۸، حماسه ۹ دی را نمادی از اتحاد و بیداری مردم ایران در برابر فتنه های دشمنان برشمردند.

 

بازدید 502 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %