سرخط اخبار

مدیرکل امنیتی و انتظامی استاندار از نوار مرزی جلفا بازدید کرد

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی در سفری یکروزه به شهرستان جلفا از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز و برخی پاسگاههای مرزی واقع در امتداد رودخانه ارس بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، جهانگیر اسکندرزاده در جریان این بازدیدها که فرماندار شهرستان جلفا و فرمانده مرزبانی نیز حضور داشت، از نزدیک ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در مبادی مرزی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در پایانه مرزی جلفا با حضور در امور ترانزیت از نحوه ورود و خروج کامیون های ترانزیتی گزارش هایی دریافت و با تعدادی از رانندگان و فعالان گمرکی در زمینه ترانزیت کالا گفت و گو و در جریان مسایل و مشکلات آنان قرار گرفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی همچنین در محل پل جدید تاسیس مرزی بر روی رودخانه ارس مابین کشورمان و جمهوری خودمختار نخجوان حضور یافت و با امکانات و ظرفیت های موجود در واردات و صادرات کالا در این مبادی آشنا شد.

اسکندرزاده به منظور بررسی امکانات و احصا مشکلات پاسگاههای مرزی با حضور در پاسگاه مرزی ریاحی از پرسنل کادر و وظیفه این پاسگاه تجلیل و قدردانی کرد.

بازدید از پایانه مرزی نوردوز در مرز ارمنستان با ایران با هدف نحوه خدمات رسانی به مسافران و گردشگران عبوری از این پایانه و نیز نوار مرزی در امتداد شهرستان خدآفرین از دیگر برنامه های مدیرکل امنیتی و انتظامی در این سفر بود.

اسکندرزاده همچنین نشستی با مدیرعامل منطقه آزاد ارس پیرامون مسایل اقتصادی و نحوه نظارت و کنترل بر قاچاق کالا داشت.

فرماندار شهرستان جلفا در این بازدیدها گزارشی از اقدامات شورای تامین شهرستان در تامین امنیت در مرزها و کنترل و نظارت بر ورود و خروج کالا از مبادی گمرکی ارایه کرد.

محمودی با ابراز رضایت از عملکرد مطلوب در پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در ارایه خدمات و تسهیلات به فعالان گمرکی و مسافران عبوری، این خدمات را در نتیجه عزم شهرستانی برای رونق فعالیت های اقتصادی و گردشگری بیان کرد.

شهرستان جلفا 130 کیلومتر در امتداد رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.

این شهرستان با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

 

بازدید 636 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %