سرخط اخبار

فرماندار جلفا: مبارزه با قاچاق کالا راهکار عملی اقتصاد مقاومتی است

زاهد محمودی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان، اظهار کرد: مبارزه با ورود کالاهای قاچاق و مشابه داخلی با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی از راهکارهایی است که افزایش ثروت، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کشور را به دنبال خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه در فرآیند مقابله با قاچاق کالا باید اولویت ها مشخص شود، افزود: شناسایی آسیب ها و اثرات منفی ورود بی رویه و قاچاق برخی کالاهای خارجی به کشور از راه های مقابله با پدیده قاچاق است.

محمودی اضافه کرد: کاهش اشتغال و درآمدزایی، رواج فرهنگ تجمل گرایی، کاهش تولیدات داخلی، کاهش سرمایه گذاری و فرار سرمایه ها از آثار سوء قاچاق کالا است و نقش مخرب در اقتصاد کشور دارد.

وی افزود: درصد بالایی از رکود اقتصادی موجود در کشور متاثر از قاچاق کالا است و باید با نظارت بیشتر بر مبادی ورودی کالا، در زمینه عملیاتی شدن سیاست های کلان اقتصادی تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مبارزه با قاچاق کالا باید علت های آن را ریشه یابی کرد و مبارزه با معلول ها کافی و کارساز نیست.

در این نشست، فرمانده انتظامی شهرستان جلفا در گزارشی از افزایش کشفیات کالاهای قاچاق در مرزها و مبادی ورودی شهرستان خبر داد.

سرهنگ کاظم دهقانی، مواد غذایی غیرمجاز، پوشاک ، لوازم خانگی و آرایشی را از عمده کالاهای مکشوفه در این شهرستان بیان کرد.

وی با تاکید بر رسیدگی به موقع به پرونده های قاچاق کالا، خواستار استقرار شعبه تعزیزات حکومتی در شهرستان و مکان مناسب برای نگهداری و انبار کالاهای قاچاق مکشوفه شد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و با جمهوری های ارمنستان و نخجوان مرز مشترک دارد.

بازدید 576 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %