سرخط اخبار

ایجاد صندوق حمایت ازبخش کشاورزی در جلفا ضروری است

به گزارش وقت نیوز از جلفا، زاهد محمودی در جلسه برنامه ریزی برای راه اندازی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی این شهرستان افزود: هم اکنون بسیاری از باغی و کشاورزی استان از باغات این شهرستان تولید می شود و این امر نیازمند توجه بیشتر است.

وی افزود: در اسیه توجه دولت تدبیر و امید رونق کشاورزی در این شهرستان شتاب گرفته و حمایت همه جانبه از کشاورزان و باغداران با اعطای تسهیلات را می طلبد.

فرماندار جلفا توسعه بخش کشاورزی را از هسته های اصلی چهارگانه سند تدبیر و توسعه شهرستان نام برد و افزود: وجود منابع غنی آب کشاورزی و دشت های حاصلخیز ضرورت توجه به بخش کشاورزی را در شهرستان جلفا دو چندان کرده است.

محمودی از دشت های حاصلخیز گوردیان و گلفرج و باغات واقع در حاشیه رودخانه ارس به عنوان ظرفیت غنی کشاورزی شهرستان یاد کرد و افزود: با بهره مندی کشاورزان منطقه از مزایای صندوق راندمان تولید محصولات کشاورزی افزایش می یابد.

وی به فعالیت تعاونی های متعدد کشاورزی در شهرستان اشاره و تصریح کرد: با عضویت این تعاونی ها در صندوق توسعه بخش کشاورزی، وضع درآمدی و معیشتی بهره برداران کشاورزی بهبود خواهد یافت.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در این نشست به مزایای صندوق توسعه بخش کشاورزی اشاره و گسترش این صندوق در شهرستان ها را به سود بخش کشاورزی دانست.

اکبر فتحی حمایت از کشاورزان و توسعه کشاورزی را فلسفه صندوق توسعه بخش کشاورزی بیان و خاطرنشان کرد؛ هم اکنون استان دارای تنها یک صندوق توسعه حمایت از کشاورزی بوده و شهرستان جلفا اولین شهرستان برای راه اندازی این صندوق است.

وی افزود: 49 درصد از سرمایه این صندوق دولتی و 51 درصد آن مردمی و کشاورزان هستند.

فتحی اضافه کرد: تسهیلاتی که از طریق این صندوق در اختیار کشاورزان قرار می گیرد با نرخ 4 درصد است که تاثیر بسزایی در افزایش راندمان و توسعه بخش کشاورزی استان و شهرستان در پی خواهد داشت.

وی از شهرستان جلفا به عنوان قطب کشاورزی آذربایجان شرقی یاد کرد و از استقبال سازمان منطقه آزاد ارس و مدیریت شهرستان در راه اندازی این صندوق در شهرستان جلفا تشکر کرد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

بازدید 589 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %