سرخط اخبار
اخبار مهم

اخبار مهم (83)

سه شنبه, مهر 25 1396

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت تدبیر و امید در حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در مناطق مرزی از هیچ کوششی دریغ نکرده و در این راستا عزم جدی دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، علی نواداد در نشست تخصصی بررسی مسایل و مشکلات مرز نوردوز، اظهار کرد: حمایت همه جانبه دولت از سرمایه گذاری در نقاط مرزی در راستای ایجاد اشتغال و تولید پایدار بوده و در این راه موفقیت هایی داشته است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات بدون کارمزد با هدف بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان و رونق تولید و فضای کسب و کار در دستور کار جدی دولت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: باید با نگاه ملی به مسایل و مشکلات مرزها همسو با سیاست های دولت گام برداشت.
نواداد از مرزها به عنوان ویترین نظام یاد کرد و افزود: معابر مرزی باید از تمامی جهات در کشور منحصربفرد باشند.
وی به ورود اتباع کشورهای خارجی از معابر مرزی به داخل کشور اشاره کرد و افزود: مرزها به عنوان ویترین نظام باید از هر لحاظ منحصر بفرد باشند.
معاون استاندار یادآور شد؛ اگر موانع و مشکلات سرمایه گذاری در مرزها برداشته شود، مسیر توسعه و رونق اقتصادی در مرزها هموار خواهد بود.
نواداد در سفر به شهرستان جلفا و بازدید از پایانه مرزی نوردوز بر ضرورت فراهم شدن امکانات و تجهیزات متناسب روز دنیا از جمله دستگاه XRAY در گمرک نوردوز تاکید کرد.
ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی در این نشست با بیان اینکه بیش از 95 درصد مبادلات میان ایران و ارمسنتان از طریق مرز نوردوز صورت می گیرد، بر ضرورت همدلی و تعامل برای حل و فصل مشکلات این منطقه تاکید کرد.
عباس زاده افزود: تفاهم نامه های میان رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور ارمنستان با سرعت در حال اجرایی شدن است و شایسته نیست برخی مشکلات جزئی در اجرای این تفاهم نامه ها خدشه وارد کند.
وی ادامه داد: گمرک جمهوری اسلامی ایران برای رونق اقتصادی در مناطق مرزی تلاش مضاعفی برای واگذاری امور به بخش خصوصی کرده و در این راستا پیشگام بوده است.
در این بازدید که ناظرگمرکات استان و فرماندار شهرستان جلفا نیز حضور داشتند، مقرر شد طی روزهای آتی جلسه ای در سطح استان برای حل نهایی مسایل مرزی پایانه و گمرک نوردوز در حضور استاندار تشکیل شود.
در حاشیه این سفر، پایانه صادراتی، تخلیه و بارگیری کالای شرکت انبارهای عمومی در فضایی به مساحت 5/4 هکتار و با صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بازدید از پل مرزی ایران – ارمنستان، جایگاه مرزی عرضه مواد سوختی و سالن مسافری پایانه مرزی نوردوز از برننامه های مهم معاون استاندار در سفر به منطقه مرزی نوردوز بود.

دوشنبه, مهر 17 1396

همایش بزرگداشت روز ملی روستا در شهرستان جلفا برگزار شد

با حضور امام جمعه شهرهای هادیشهر و جلفا، فرماندار، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و سیه رود، همایش بزرگداشت روز ملی روستا در تالار حیدربابا روستای زاویه در شهرستان جلفا برگزار شد.

فرماندار شهرستان جلفا در این همایش گفت: توسعه پایدار روستاها در کنار توجه جدی به ساختارها و امکانات موجود، در سایه مدیریت صحیح و اتخاذ شیوه های نوین تحقق می یابد.

داود گرشاسبی، اظهار کرد: نگاه سلیقه ای به مسایل روستا و مدیریت اقتضایی نه تنها برای حل مکشلات و توسعه روستاها کارساز نبوده، بلکه ماهیت روستاها را از تولیدی بودن به سمت مصرف گرایی سوق داده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که ذهنیت ها نسبت به روستا و روستاییان اصلاح شود، آن وقت مدیران روستایی خواهند توانست روستا را به سمت رشد و بالندگی ببرند.

فرماندار جلفا با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت در روستاها به خصوص در روستاهای مرزی و دورافتاده، تصریح کرد: خوشبختانه با سیاست های دولت تدبیر و امید در بهره مندی از توانمندی های روستایی برای رشد و بالندگی، شاهد تحول شگرف در روستاها و بهبود وضع معیشت و تولید و اشتغال در روستاها هستیم.

گرشاسبی، خطاب به شوراهای اسلامی و مدیران روستاها توصیه کرد؛  در نهادینه کردن چهار اصل برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و کنترل و مدیریت که لازمه پیشرفت و بالندگی روستاهاست، تلاش کنند.

وی تعامل شوراهای اسلامی با مدیران دستگاههای اجرایی و بالعکس را مورد اشاره قرار داد و افزود: بسایر یاز مشکلات و کاستی ها در روستاها با تعامل و هم افزایی می تواند حل و فصل شود.

فرماندار جلفا، به بیکاری و تبعات حاصله از آن در جامعه اشاره کرد و گفت: چنانچه به تولید و اشتغال در راستای سفارش مقام معظم رهبری در روستاها توجه شود، می توان ضمن اشتغال زایی به جوانان، تولید را در روستاها رونق بخشید.

گرشاسبی ادامه داد: شوراها باید با ایجاد تنوع در منابع مالی و پایدار کردن آن و عدم وابستگی به اعتبارات دولتی زمینه توسعه پایدار روستاها را فراهم کنند.

وی افزود: طی سالهای اخیر و در دولت تدبیر و امید اقدامات مناسبی در راستای شناسایی درآمدهای پایدار و حرکت به سوی خودکفایی و نیز توسعه روستاها با جلب مشارکت تمامی روستاییان عزیز اجرایی شده است.

گرشاسبی با تقدیر از همکاری و هم افزایی دستگاههای اجرایی و سازمان منطقه آزاد ارس در بالندگی روستاهای شهرستان، آن را نتیجه تغییر در سیاست های اجرایی در روستاها و سوق دادن امکانات به سمت تولید توسط دولت تدبیر و امید بیان کرد.

امام جمعه شهرستان جلفا نیز در این همایش با تاکید بر اجرای دقیق و عادلانه قوانین در روستاها و قانونمدار کردن روستاییان، کوتاهی در اجرای قوانین را کاری حرام و مغایر با اصول نظام اسلامی دانست.

حجت الاسلام علی انتظاری، اظهار کرد: خدمت به مردم به خصوص روستاییان با استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود باید سرلوحه کاری مدیران و دولتمردان باشد.

وی همچنین ضرورت ترویج فرهنگ صرفه جویی، تلاش برای ایجاد تولید و اشتغال، ایجاد وحدت و همدلی در بین روستاییان را به شوراهای اسلامی و مدیران روستایی توصیه کرد.

در این همایش به تعدادی از مدیران ادارات که با نظر سنجی از شوراهای اسلامی و دهیاران همکاری و تلاش بیشتری برای حل مشکلات روستاها داشتند، هدایایی از سوی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان اهدا شد.

 نویسنده خبر: مقصود هوشمند- مسوول روابط عمومی فرمانداری جلفا

دوشنبه, شهریور 27 1396

آیین تکریم و معارفه فرمانداران پیشین و جدید جلفا روز دوشنبه برگزار و داود گرشاسبی به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

چهارشنبه, شهریور 08 1396

هزمان با آخرین روز از هفته دولت، مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر با حضور امام جمعه و فرماندار جلفا ، مسئولان محلي و اقشار مختلف مردم شهرستان در مصلی وحدت هادیشهر برگزار شد.

دوشنبه, شهریور 06 1396

14 طرح عمرانی و خدماتی با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار روز یکشنبه با حضور فرماندار و مسوولین محلی شهرستان در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت در شهرستان جلفا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی فرمانداری جلفا، ، مهمترین این طرح ها بهره بردرای از 7 مزرعه پرورش ماهیان سردابی در امتداد رودخانه مرزی ارس بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا گفت: برای اجرای این طرح ها با ظرفیت تولید سالانه  140 تن ماهی قزل آلا، مبلغ 21 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و سایر منابع هزینه شده است.

رضا عباسی افزود: هم اکنون در این شهرستان تعداد 11 واحد مزرعه پرورش ماهی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال فعال هستند که تا پایان سال به 25 واحد افزایش خواهند یافت.

وی میزان اشتغال زایی این واحدهای پرورش پرورش ماهی را بیش از 35  نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم عنوان کرد.

در ادامه فرماندار جلفا طرحهای عمرانی شهرستان را شامل  تامین آب شرب روستای طالب گلی، تعویض شبکه فرسوده آب شرب روستای صنعتی ارسی، واگذاری 5 باب واحد مسکونی معلولین، راه اندازی کارگاه تولیدی فرش دستباف با قابلیت اشتغالزایی 25 نفر و اجرای طرح های بهسازی و عمرانی در سطح روستاهای بخش مرکزی و در مجموع   با 20 میلیارد ریال اعتبار را افتتاح کرد.

فرماندار جلفا در این افتتاح ها که اکثرا در سطح روستاهای کم برخوردار و دور افتاده رخ داد، با استقبال گرم مردم این روستاها مواجه شد.

محمودی طرح تامین آب شرب روستای 25 خانواری طالب گلی  با احداث مخزن 50 متر مکعبی آب که به دلیل نبود امکانات خالی از سکنه شده و در دولت تدبیر و امید به واسطه انتقال امکانات برق، آب، راه ارتباطی و تلفن شاهد مهاجرت معکوس روستاییان بود را با یک میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.

همچنین با حضور فرماندار جلفا تعداد 5 واحد مسکن مددجویی معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان با سه میلیارد ریال هزینه کرد، به صاحبان تحویل داده شد.

در مراسم افتتاح این طرح ها، فرماندار جلفا از اجرای چندین طرح خدماتی – عمرانی در سطح روستاهای بخش مرکزی شهرستان با اعتبار بیش از 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات دهیاری ها شامل جدول گذاری معابر، مسیرگشایی، زیرسازی و آسفالت در طول سال جاری خبر داد.

وی همچنین از طرح پرورش شترمرغ در دشت گوردیان بازدید کرد.

 

دوشنبه, شهریور 06 1396

در گرامیداشت هفته دولت و در پنجمین روز آن، بهره برداری از سه طرح خدماتی – درمانی با هزینه ای بالغ بر 25 میلیارد ریال با حضور معاون سیاسی – امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان جلفا به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، این طرح ها شامل بهره برداری از بخش ICU، بخش LDR ( زایمان پیشرفته) و بخش اعصاب و روان بیمارستان ساجدی هادیشهر بود که امروز بهره برداری رسید.

بخش ICU  با چهار تخت و در رزمینی به مساحت 220 متر مربع و با هزینه ای بالغ 16 میلیارد ریال، بخش LDR  یا بخش زایمان پیشرفته در 120 متر مربع در دو اتاق مجزا با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال تکمیل و مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین بخش اعصاب و روان بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر با 420 متر مربع و 7 تخت با امکانات و ابزار مجهز مطابق با استانداردهای حوزه بهداشت و درمان در اختیار بیماران این بخش قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در آیین بهره برداری از این طرح ها که با حضور خیرین سلامت شهرستان برگزار شد، بر عزم دولت در زمینه رفع محرومیت های درمانی از نقاط مختلف کشور در استمرار سیاست های دولت یازدهم در دولت جدید تاکید کرد.

سعید شبستری افزود: امروز شاهد تحول اساسی در حوزه درمان و سلامت مردم هستیم و رضایت مندی مردم از خدمات دولت در این بخش مؤید موفقیت دولت در طرح تحول سلامت است.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه سیاست های دولت در اجرای عدالت بهداشتی و درمانی و بهره مندی  یکسان آحاد مردم از خدمات درمانی مطلوب در تمامی نقاط، خوشبختانه شاهد رفع بسیاری از مشکلات در اقصی نقاط کشور در زمینه بهداشت و درمان هستیم.

شبستری تصریح کرد: دولت یازدهم در تمرکز زدایی امکانات درمانی و سوق دادن آن به سمت نقاط محروم و کم برخوردار علیرغم کمبود منابع مالی با اختصاص 2هزار میلیارد تومان در بخش سلامت به موفقیت های بزرگی دست یافت.

وی با تقدیر از نقش خیرین سلامت در ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات درمانی، گفت: خیرین در همه حال یار و یاور دولت بودند و حاصل این همراهی، کسب رتبه نخست کشوری در حوزه سلامت توسط استان می باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: دولت یازدهم در کنار کارهای عمرانی، افتخار دارد که 55 درصد عمران و آبدانی را به سمت روستاها کشانده است.

شبستری افزود: امروز دولت تدبیر و امید به برخورداری 90 درصد  روستاهای محروم و دور افتاده از امکانات اولیه نظیر گاز، راه ارتباطی، آب و برق و خدمات درمانی بر خود می بالد.

امروز همچنین بهره برداری از میدان خاکی تنیس هادیشهر با 660 میلیون ریال هزینه و یک واحد پرورش مرغ محلی با 500 میلیون ریال هزینه کرد آغاز شد.

در طول هفته دولت سال 96 دهها طرح عمرانی – خدماتی با هزینه ای بالغ بر 40 میلیارد ریال در شهرها و روستاهای شهرستان جلفا بهره برداری می شود.

 

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %