سرخط اخبار

فرماندار جلفا: دهیاران دستاوردهای دولت را برای مردم تبیین کنند

به گزارش ایرنا، زاهد محمودی در ویژه برنامه روز دهیار در جمع دهیاران بخش سیه رود این شهرستان، افزود: دولت یازدهم در شرایطی توسعه و آبادانی روستاها را در دستور کار قرار داد که منابع مالی خوبی نداشت. 

 

وی با اشاره به خدمات دولت در روستاها به خصوص روستاهای مرزی، اظهار کرد: تلاش برای تثبیت جمعیت روستایی و خروج از رکود و توجه به تولید محور بودن روستاها از سیاست های دولت تدبیر و امید در مناطق روستایی بود.

فرماندار جلفا همچنین از تلاش فزاینده و مستمر دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها خبر داد و گفت: یکی از اقدامات ماندگار دولت در روستاها حمایت از روستاییان با اعطای تسهیلات بدون بهره در مناطق مرزی است که این خدمت روستاهای این شهرستان را شامل می شود.

محمودی خاطرنشان کرد: در شرایطی که شاهد رشد فزاینده مهاجرت از روستاها به نقاط شهری بودیم، دولت تدبیر و امید توانست با تدبیر و برنامه ریزی در ایجاد امید و نشاط اجتماعی در روستاها موثر عمل کند.

وی گفت: متاسفانه برخی در صدد سیاه نمایی خدمات دولت در روستاها بوده و با طرح مسایل بی اساس سعی در نیل به اهداف گروهی خود هستند.

محمودی افزود: در شرایط کنونی که وحدت و همدلی حرف اول را در جامعه می زند، دهیاران باید با جلب مشارکت عمومی و ارایه خدمات به روستاها، امید افزایی در مردم را تقویت کنند.

فرماندار جلفا وجود امنیت و آسایش در مناطق مرزی را مرهون خون شهیدان و خدمات شایسته دولت در این مناطق بیان کرد و گفت: ساکنان مناطق مرزی به عنوان مرزداران اصلی و حافظان انقلاب نقش مهمی در تداوم امنیت و آسایش در مرزها بر عهده دارند.

سیه رود یکی از بخش های شهرستان جلفا با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر در فاصله 45 کیلومتری جلفا و 175 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از مناطق عمده تولید محصولات باغی از جمله زردآلو، انار، سیب و انجیر در استان به شمار می رود.

شهرستان جلفا با جمعیتی بالغ بر 56 هزار نفر در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در امتداد رودخانه مرزی ارس در همسایگی جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان واقع شده است.

بازدید 598 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار شهرستان
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %