سرخط اخبار

برف و سرما برخی مدارس شهرستان جلفا را تعطیل کرد

زاهد محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم به دلیل لغزندگی و یخبندان معابر برای دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه دوره اول در نقاط شهری اتخاذ شد.

وی افزود: بر اساس این تصمیم تمامی مقاطع تحصیلی در نقاط روستایی بخش مرکزی و بخش سیه رود تعطیل اعلام شد.

بارش برف که از شامگاه پنج شنبه در سطح شهرستان جلفا آغاز شده هنوز ادامه دارد و در این مدت در نقاط شهری 25 سانتی متر و در نقاط روستایی و کوهستانی بیش از 40 سانتی متر برف باریده است.

بارش برف راه ارتباطی بیش از 30 روستای این شهرستان به خصوص روستاهای بخش سیه رود را مسدود کرده است.

فرماندار جلفا از آماده باش ستاد مدیریت بحران شهرستان با شروع بارش برف خبر داد و گفت: با تلاش عوامل راهداری محورهای ارتباطی اصلی شهرستان بازگشایی شده و هم اکنون تردد در این محورها به کندی صورت می گیرد.

مسوول ستاد بحران و ایمنی سازمان منطقه آزاد ارس نیز از امداد جاده ای به صورت شبانه روزی در محورهای منتهی به منطقه آزاد ارس و سطح شهرستان طی شب گذشته خبر داد.

محبوب ابراهیمی گفت: در شبانه روز گذشته دهها خودرو که در محورهای شهرستان با مشکل مواجه شده بودند با تلاش و امداد نیروهای امدادی سازمان از برف و کولاک رهایی یافتند.

وی از هموطنان و مسافرانی که قصد تردد در محورهای منطقه ازاد ارس و شهرستان جلفا را دارند خواست خودروی خود را به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ، سوخت کافی، لباس گرم و خوراک مجهز کنند.

بارش برف در کنار ایجاد مشکلات برای مردم، باعث خوشحالی کشاورزان به خصوص دیم کاران شهرستان جلفا شد.

بنابر اظهار افراد بومی محلی و مسن بارش برف طی روزهای گذشته طی سالهای گذشته بی سابقه بوده و یادآور زمستان های پربرف و سرد در گذشته های دور می باشد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.

بازدید 559 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار شهرستان
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %