سرخط اخبار

11 طرح عمرانی خدماتی هدیه دولت تدبیر و امید به مردم جلفا

به گزارش ایرنا، گازرسانی به روستاهای دورافتاده و محروم قولان و میسن از توابع بخش سیه رود از جمله این طرح ها بود که باعث شادمانی اهالی این روستاها شد.

به گفته رئیس اداره گاز شهرستان جلفا برای اجرای این دو طرح بیش از 29 کیلومتر لوله گذاری در مسیرهای صعب العبور و حاشیه رودخانه ارس صورت گرفته است.

فرهاد مشفقی فر افزود: این طرح در مدت یکسال و با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها 162 خانوار با جمعیتی افزون بر 600 نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

همچنین دو روستای کم خانوار و محروم حیدرآباد و اعقان از توابع بخش مرکزی و سیه رود در سایه تدبیر و امیدآفرینی دولت یازدهم پس از سال ها تحمل دشواری، از نعمت روشنایی برق بهره مند شدند.

مدیر توزیع برق شهرستان جلفا در حاشیه مراسم بهره برداری از برق رسانی به روستای حیدر آباد به خبرنگار ایرنا گفت: برق رسانی به این روستاها با بیش از 405 کیلومتر خطوط انتقال و تیرگذاری و نصب تجهیزات لازم در شرایط آب و هوایی سخت و طاقت فرسا و مسیرهای صعب العبور و کوهستانی اجرا شده است.

یحیی علیزاده افزود: این طرح ها با هزینه ای افزون بر سه میلیارد و 200 میلیون ریال در مدت یکسال اجرایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها تعداد 5 خانوار ساکن در روستای اعقان و 10 خانوار ساکن در روستای حیدر آباد و دامداری های همجوار از نعمت برق برخوردار شدند.

علیزاده خاطرنشان کرد: هم اکنون تمامی روستاهای بالای 5 خانوار شهرستان از نعمت برق برخوردار هستند و برق رسانی به سکونتگاه های فصلی و حتی تک خانواری در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

امروز همچنین یک باب مدرسه 9 کلاسه در هادیشهر با صرف 10 میلیارد ریال هزینه توسط خیر مدرسه ساز و اعتبارات نوسازی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گفته مدیر آموزش و پرورش جلفا این واحد آموزشی با زیربنای 1400 متر مربع و وسعت 4 هزار متر مربع در محل مدرسه متروکه و بلااستفاده در مدت یکسال احداث شده است.

اباذر کاظمی افزود: برای رفع مشکل کمبود کلاس درس مدرسه فردوس هادیشهر دو باب کلاس درس در محل مدرسه با یک میلیارد ریال هزینه توسط خیر مدرسه ساز و مشارکت اولیا احداث و مورد استفاده دانش آموزان قرار گرفت.

همچنین سالن مدرن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش هادیشهر با امکانات پیشرفته روز از محل اعتبارات داخلی و صرفه جویی به بهره برداری رسید.

ساختمان جدید پایانه مسافربری هادیشهر با 20 میلیارد ریال اعتبار در عرصه ای به وسعت 2 هزار متر مربع توسط شهرداری هادیشهر اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

محوطه سازی صحن آستان مقدس امامزاده سید محمد آقا واقع در روستای نوجه مهر از توابع بخش سیه رود با سه هزار و 200 متر مربع عملیات سنگ فرش و 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در مدت 60 روز اجرا و به بهره برداری رسید.

ساختمان دهیاری روستای ارسی با 900 میلیون ریال هزینه و نیز ساختمان کتابخانه این روستا با 300 میلیون ریال هزینه از دیگر طرح هایی بود که در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی به بهره برداری رسید.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

این شهرستان به دلیل مرزی بودن و موقعیت ویژه در استان آذربایجان شرقی، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و از برکات آن بیشترین بهره لازم را برده است.

بازدید 576 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار شهرستان
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %