سرخط اخبار

تعطیلی مدارس شهرستان جلفا برای دومین روز متوالی

برودت هوا مدارس جلفا را برای دومین روز متوالی به تعطیلی کشاند

سرمای شدید، برودت هوا و یخبندان، مدارس شهرستان جلفا را برای دومین روز متوالی در این هفته به تعطیلی کشاند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا،در پی بارش برف در روز شنبه دمای هوا در این شهرستان به خصوص مناطق روستایی و کوهستانی به شدت کاهش و در برخی نقاط  به 18 درجه زیر صفر نیز رسید.

برودت هوا باعث شد مدارس سه شهر جلفا، هادیشهر و سیه رود امروز دوشنبه در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی و نیز 40 روستای شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شود.

بارش برف قابل توجه در شهرستان جلفا در طول هفته گذشته و جاری، باعث مسدود شدن راههای ارتباطی اکثر روستاهای این شهرستان شده و با گذشت چند روز همچنان راه 5 روستا مسدود و ارتبط آنها با سیار نقاط قطع شده است.

در مناطق روستایی و کوهستانی بارش برف تا 35 سانتی متر نیز گزارش شده و این امر موجبات خوشحالی و امیدواری کشاورزان روستایی را فراهم کرده است.

در کنار این خوشحالی، ساکنین برخی از روستاها با مشکل یخ زدگی لوله های آب شرب مواجه شده که آب و فاضلاب روستایی شهرستان در حال وصل مجدد آب آشامیدنی به خصوص در روستای گلفرج می باشد.

با شروع برف، مرکز امداد و نجات منطقه آزاد ارس با مجهز شدن به امکانات پیشرفته امدادی و برف روبی با استقرار در نقاط حادثه خیز و برف گیر شهرستان عملیات بازگشایی محورهای منتهی به منطقه آزاد ارس و روستاهای شهرستان را به نحو مطلوب انجام داده است.

ستاد مدیریت بحران شهرستان جلفا نیز با آمادگی کامل و اعزام اکیپ های امدادی هلال احمر و اورژانس به نقاط برف گیر و محور مرزی در جلوگیری از بروز مشکلات برای مردم تلاش می کنند.

 

بازدید 625 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار برگزیده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %