سرخط اخبار

انتقال 4 تبعه ایرانی محکوم به حبس از زندان های ارمنستان به کشور مطلب ویژه

دادستان عمومی و انقلاب جلفا از انتقال 4 تبعه ایرانی محکوم به حبس در زندان های ارمنستان به کشور در روزهای گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، حجت الاسلام جواد علیزاده افزود: این افراد به جرم قاچاق موادمخدر توسط ماموران جمهوری ارمنستان دستگیر و محکوم شده بودند که با پیگیری ها و رایزنی های به عمل آمده، این چهار تبعه ایرانی برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به ایران منتقل شدند.

وی اظهار کرد: انتقال محکومان ایرانی از کشورهای همسایه به داخل کشور در چارچوب سند موافقت نامه ایران و ارمنستان انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب جلفا یادآوری کرد: این افراد از طریق مرز نوردوز تحویل مقام های قضایی این شهرستان شده و به زندان جلفا انتقال یافتند.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به وضع مجازات سنگین برای قاچاق و به همراه داشتن مواد مخدر در کشورهای همسایه از هموطنان خواست در سفر به جمهوری ارمنستان و آذربایجان قوانین طرف مقابل را رعایت کرده و حتی از به همراه داشتن داروهای نیکوتین دار خودداری کنند.

شهرستان جلفا از طریق مرز نوردوز با جمهوری ارمنستان و از طریق مرز پل چوبی با جمهوری خودمختار نخجوان ارتباط دارد و هر سال صدها هزار نفر از اتباع کشورمان از طریق این مبادی برای گردشگری، تفریح و تجارت به این جمهوری ها سفر می کنند.

فاصله این شهرستان با تبریز مرکز آذربایجان شرقی 125 کیلومتر می باشد.

 

بازدید 588 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار برگزیده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %