سرخط اخبار

افزایش 78 درصدی درآمد عمومی گمرک جلفا مطلب ویژه

توحید آذربد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: در این مدت درآمد عمومی گمرک جلفا بالغ بر 569 میلیارد و 724 میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 78 درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: در این مدت بیش از 806 تن کالا به ارزش 803 هزار و 590 دلار از طریق گمرک جلفا به صورت چمدانی به جمهوری خودمختار نخجوان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از حیث وزن و ارزش به ترتیب 229 و 265 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک جلفا عمده کالاهای صادراتی را لوازم خانگی، میوه و تره بار، مواد غذایی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی عنوان کرد.

آذربد خاطر نشان کرد: در مدت دو ماه نخست امسال 27 هزار و 226 تن کالا به ارزش 69 میلیون و 249 هزار دلار از طریق گمرک جلفا وارد کشور شده که پنج درصد کاهش نشان می دهد.

وی محصولات و فرآورده های چوبی، ماشین آلات صنعتی، آهن و آلومینیم قراضه و لوازم خانگی را از عمده کالاهایی برشمرد که در این مدت از طریق گمک جلفا به داخل کشور وارد شده است.

آذربد تعداد مسافرانی را که در دو ماهه نخست امسال از طریق گمرک جلفا بین جمهوری خودمختار نخجوان و ایران تردد کرده اند، را 78 هزار و 466 نفر برشمرد که تغییری نسبت به مدت مشابه سال قبل نداشته است.

وی یادآور شد: در مدت سپری شده از سال 95 تعداد دو فقره پرونده قاچاق به ارزش سه میلیون ریال تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل صد درصد کاهش داشته است.

گمرک جلفا با سابقه بیش از یک قرن در شمال غربی کشور و استان آذربایجان شرقی نقش به سزایی در صادرات و واردات کالا به کشور بر عهده داشته است.

این گمرک به دلیل دارا بودن انبارهای بزرگ کالا و امکان دسترسی به راه آهن برقی مورد توجه بسیاری از تجار و بازرگانان می باشد.

با استقرار منطقه آزاد ارس از سال 1384 فعالیت این گمرک بیشتر محسوس است.

بازدید 483 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار برگزیده
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %