سرخط اخبار

فرماندار جلفا بر توسعه و تجهیز کتابخانه هادیشهر تاکید کرد مطلب ویژه

فرماندار شهرستان جلفا با بیان اینکه فضای کنونی کتابخانه عمومی هادیشهر جوابگوی نیاز مردم نیست، بر ضرورت توسعه و تجهیز این کتابخانه تاکید کرد.

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی در نشستی با مدیرکل کتابخانه های استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: شایسته نیست که شهر 35 هزار نفری هادیشهر به دلیل کمبود فضای کتابخانه ای از فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فاصله بگیرد.

وی همچنین بر ضرورت تفکیک سالن مطالعه خواهران و برادران به منظور بهره مندی بیشتر جوانان از کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.

فرماندار جلفا با اشاره به کتابخانه جدید الاحداث روستای لیوارجان ضرورت تکمیل امکانات و تجهیز کتابخانه به کتاب های علمی و فرهنگی و دینی را خواستار شد.

محمودی به سیاست ها و برنامه های دولت یازدهم در تقویت  بینه های علمی و فرهنگی جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: پیشرفت همه جانبه در گرو پیشرفت علمی و فرهنگی است و دولت تدبیر و امید در این راستا قدم های خوبی برداشته است.

وی از اقدام اداره کل کتابخانه های استان در راه اندازی کتابخانه های سیار روستایی در سطح روستاهای این شهرستان تقدیر و آن را اقدامی ارزشمند در تقویت فرهنگ کتابخوانی روستاییان بیان کرد.

مدیرکل کتابخانه های آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از وضعیت کتابخانه های شهرستان از همکاری و مساعدت فرماندار شهرستان در تخصیص اعتبارات لازم و هماهنگی با شهرداران در پرداخت به موقع نیم درصد بودجه شهرداری به کتابخانه های عمومی این شهرستان ابراز رضایت کرد.

 

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است که از مجموع کل جمعیت بیش از 60درصد آن در شهر هادیشهر ساکن می باشند.

بازدید 605 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه سایت
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %