سرخط اخبار

تجمع مدافعان حجاب و عفاف در شهرهای آذربایجان شرقی مطلب ویژه

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فرماندار سراب در تجمع مدافعان حریم خانواده در این شهرستان با تاکید بر استفاده از شیوه های صحیح تربیت فرزندان، تغییر اولویت های تربیتی را ضروری دانست و گفت: اولویت های تربیتی باید تغییر یافته و تربیت صحیح فرزندان اولویت اول خانواده ها شود.

 

داود گرشاسبی در خصوص اهمیت حجاب و ترویج درست آن در جامعه اظهارکرد: خانواده ها اگر از دوران کودکی کرامت و عزت نفس را به کودکان آموزش دهند در آینده شاهد فرزندانی با عفت خواهیم بود.

فرماندار سراب با اظهار تاسف از نبود راهکارهای عملیاتی در مورد تعمیق عفاف و حجاب و با تاکید بر درونی سازی رعایت حجاب، گفت: متاسفانه آگاهی دهی و متقاعدسازی عقلانی در مورد اصل حجاب صورت نگرفته است. 

گرشاسبی در تعریف حجاب و بی حجابی خاطرنشان کرد: حجاب رفتار الهی است و بشر را به سمت خیر هدایت می کند ولی بی حجابی رفتار غیرالهی و هدایت کننده انسان به سمت شر است .

فرماندار سراب یکی از راهکارهای ترویج حجاب را الگوسازی رفتار زن مسلمان عنوان کرد و گفت: وظیفه هر مسلمانی است که از بانوان باحجاب در جامعه حمایت کند.

** فرماندار شهرستان بستان آباد نیز در مراسم زنگ عفاف و حجاب در مدرسه فاطمیه این شهرستان گفت: حجاب و عفاف نباید تحت تاثیر فرهنگ های غربی قرار گیرد.

علی بدر شکوهی با اشاره به اینکه امروز بیشترین هجمه های تبلیغاتی از سوی دشمنان متوجه عفاف و حجاب جوانان است، افزود: با توجه به داشتن ظرفیت های مناسب اسلامی و ارزش های دینی برازنده یک مسلمان نیست که عفاف و حجاب خود را رعایت نکند.

وی با اشاره به اینکه نگرش اسلام به بانوان با جوامع غربی فرق می کند، اظهارکرد: در کشورهای غربی به زنان به عنوان کالا نگاه می کنند در حالی که در اسلام نگاه به زن اوج کمال انسانی و پرورش دهنده انسان های بزرگ است.

فرماندار بستان آباد با اشاره به نقش بانوان در زمان دفاع مقدس، گفت: زنان غیور ایران در طول دفاع مقدس با حفظ حجاب، در دفاع از کشور رزمندگان را یاری کردند.

وی حضرت فاطمه (س) را نمونه بارز و الگوی شاخصی برای جوانان و بانوان کشور دانست و افزود: اگر امروز از این شاخص دور شویم دچار گمراهی خواهیم شد.

** در گرامیداشت روز ملی عفاف و حجاب، اجتماع بزرگ مردمی مدافعان حریم خانواده با هدف حمایت از بنیاد خانواده با حضور اقشار مختلف مردم در جلفا برگزار شد.

در این مراسم اقشار مختلف مردم، مسئولان لشکری و کشوری، بسیجیان، دانشگاهیان، فرهنگیان، اصناف و بازاریان شهرستان جلفا شعارهایی در ضرورت حفظ حجاب و عفاف و مقابله با بی حجابی در جامعه سردادند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر 31 عاشورا به عنوان سخنران این همایش در تبیین جایگاه ارزشمند خانواده در جامعه اسلامی و ضرورت حفظ این جایگاه مطالبی ارایه کرد.

حجت الاسلام حسین علیّی اظهارکرد: استکبار با استفاده از ابزارهای مختلف در صدد فروپاشی بنیان خانواده ها برآمده و در این راه موفقیت هایی داشته است.

وی با اشاره به جایگاه مهم خانواده در تربیت نیروهای ارزشی برای جامعه خاطرنشان کرد: مراقبت خانواده ها از فرزندان در برابر هجمه های فرهنگی ضرورتی همگانی و احساس مسئولیت در پیشگاه الهی است.

علیی، مدگرایی و ابتذال گرایی را از اهداف استکبار در مقابله با فرهنگ اصیل اسلامی بیان کرد و افزود: مبارزه با ابتذال و جلوگیری از رواج فرهنگ غربی عزم جدی و همگانی می طلبد.

همچنین در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه' جواهرانه' با موضوع حجاب و عفاف در مجتمع تجاری مشاهیر آذربایجان گشایش یافت.

در این نمایشگاه که از 21 لغایت 25 تیر ماه دایر است، آثار هنری موسسه فرهنگی و هنری خیبر در زمینه فلسفه حجاب و نیز حجاب در قبل و بعد از اسلام و دوران پادشاهان سرزمین ایران و دوران انقلاب اسلامی و عصر حاضر انقلاب به تصویر کشیده شده است. 

** نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم روز عفاف و حجاب در این شهر گفت:اگر تبعیض و پارتی بازی در کشور جمع شود خیلی از مشکلات جامعه اعم از بیکاری و اشتغال حل می شود.

ضیاءالله اعزازی افزود: با گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه در خصوص تبعیض و مقابله با تبعیض باید اتفاق می افتاد، نیفتاده است.

واقعهٔ مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی در مشهد در تیر ماه سال ۱۳۱۴ هجری خورشیدی، از رخدادهای مهم دوران حکومت رضا شاه پهلوی و نخست وزیری محمدعلی فروغی به شمار می آید.

خیزش مردم در جریان این واقعه، در اعتراض به اجباری شدن بر سرنهادن کلاه شاپو و رواج بی حجابی توسط حکومت مرکزی به خاک و خون کشیده شد و همان روز به نام روز ملی حجاب و عفاف در تقویم انقلاب نامگذاری شده است.

بازدید 627 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه سایت
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %