سرخط اخبار

آبرسانی به750 هکتار از اراضی دشت هادیشهر مطلب ویژه

زاهد محمودی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای این پروژه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پروژه انتقال آب از رودخانه ارس به دو هزار و پانصد هکتار از اراضی کشاورزی غرب هادیشهر در دست اجراست، اظهارکرد: به زودی فاز نخست آن به بهره برداری می رسد.

وی افزود: حوضچه های چهارگانه ذخیره آب این پروژه در حال اجراست و تا پایان تابستان امسال به بهره برداری می رسد.

فرماندار جلفا با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی به اراضی دشت هادیشهر به دلیل نبود اعتبار و مشکلات جانبی راکد مانده بود، گفت: با برطرف شدن موانع زیست محیطی و حل مشکل معارض در خطوط انتقال، به زودی شاهد سرعت گرفتن روند اجرای این پروژه و تحولی بزرگ در بخش کشاورزی شهرستان خواهیم بود.

وی اعلام کرد: برای اجرای این پروژه ملی در مجموع بیش از یکهزار و 500 میلیارد ریال تخصیص یافته که بیش از یکهزار میلیارد ریال آن در دولت یازدهم بوده است.

محمودی اظهارکرد: با تکیه بر کشاورزی پایدار می توان در مسیر اقتصاد مقاومتی و رفع وابستگی قدم های مثبتی برداشت.

شهر 35 هزار نفری هادیشهر در 15 کیلومتری جلفا و در دامنه کوه های کیامکی واقع است که با داشتن اراضی مستعد کشاورزی به دلیل کمبود آب مورد نیاز بیش از 10 هزار هکتار از اراضی بدون کشت رها شده که با آبرسانی به این اراضی بار دیگر امیدها در کشاورزان این منطقه زنده خواهد شد.

این شهر در کاشت و تولید نوعی خربزه محلی با طعم و مزه خاص و شیرین مشهور است. شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

بازدید 512 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه سایت
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %