سرخط اخبار

مراسم گرامیداشت علامه سید محمدحسین طباطبایی در دانشگاه آزاد جلفا

در این مراسم امام جمعه شهرستان جلفا بعنوان سخنران ویژه این مراسم با تقدیر و تحسین سرپرست واحد بین المللی جلفا و دست اندرکاران این همایش، برگزاری این مراسم را در شهر مرزی جلفا کار بزرگ قلمداد کرده و گفت: خوشبختانه استان ما از شخصیت های علمی و دینی بزرگ زیادی برخوردار است متاسفانه در شناخت این بزرگان به نسل جدید موفق نبوده ایم فلذا مجموعه دانشگاهی واحد بین المللی جلفا قدم بزرگی در این راستا برداشته اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی انتظاری در ادامه به بزرگان دینی که از استان زرخیز آذربایجان قد علم نموده اند اشاره کرده و گفت: بزرگانی چون علامه امینی علامه طباطبایی، علامه جعفری و علامه میرزاعلی اکبر تبریزی و ده ها علامه دیگر که استان ما را به قول بزرگان علامه خانه نموده ولی متاسفانه گفتمان در باب شناخت این بزرگان بسیار کم است.

رئیس حوزه های علمیه استان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مقام معنوی این بزرگان و بویژه علامه طباطبایی گفت: شناخت آنها از خداوند و ائمه و رسول اکرم منحصر بفرد می باشد و ما از درک این شناخت عاجزیم.

وی در ادامه با انتقاد از اینکه با وجود علمای بزرگ دینی و علمی بویژه در حوزه علوم انسانی هنوز هم در مباحث علمی از جمله در حوزه روان شناسی در دانشگاه ها به علوم حاصله از دانشمندان خارجی استناد می کنیم، گفت: بنابر تاکید مقام معظم رهبری بایستی نسبت به بهره گیری از علم علما و دانشمندان اسلامی همت بیشتری داشته باشیم.

امام جمعه جلفا در ادامه به تشریح درجات علمی و معنوی و ویژگی های منحصر به فرد علامه سید محمد حسین طباطبایی پرداخته و بر شناخت بیشتر ابعاد شخصیتی وی تاکید کرد.

بازدید 533 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %