سرخط اخبار

امام جمعه جلفا: بدحجابی و بی عفتی از آسیب های اجتماعی است

حجت الاسلام علی انتظاری روز سه شنبه در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جلفا، اظهار کرد: بروز این وضعیت تهدیدی جدی برای امنیت اجتماعی جامعه بوده و خسارت های زیادی را متوجه کشور می کند.

 

وی، ضرورت احساس مسئولیت متولیان امر در مقابله با بدحجابی را خواستار شد و افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر و بیش از همه روحانیون و علمای دینی در این خصوص وظیفه سنگینی دارند.

انتظاری ، تذکر لسانی را ساده ترین روش در مقابله با بدحجابی بیان کرد و گفت: در صورتی که این مهم در جامعه نهادینه شود، عفت عمومی در جامعه تقویت خواهد شد.

وی، اجرای مقررات، رعایت شئونات اسلامی، برگزاری گفتمان های حجاب و عفاف و کلاس های معارف برای جوانان و رعایت حریم محرم و نامحرم در ادارات را در این زمینه کارساز دانست.

فرماندار جلفا نیز در این نشست، بر اهمیت و جایگاه شورای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و ضرورت اجرای مصوبات آن را خواستار شد.

زاهد محمودی، ایجاد فضای امن در جامعه را دغدغه اصلی دولت بیان کرد و افزود: افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه امنیت روانی را به خطر می اندازد و این چالشی جدی در پیشرفت کشور است.

وی، امر به معروف و نهی از منکر را مهم ترین اصول و مبانی یک مسلمان بیان و همه را در انجام این فریضه مهم دخیل دانست.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس نیز با ارزیابی علت های رواج بدحجابی و بی عفتی در جامعه ، بروز آن را ناشی از ضعف اعتقادات دینی دانست.

محسن خادم عرب باغی، ضرورت آگاهی سازی نسل جوان با آثار و پیامدهای بی حجابی را خواستار شد و گفت: با تغییر نگرش و پاسخگویی به شبهات جوانان می توان تا حدودی از پیامدهای این آسیب اجتماعی کاست.

وی، تقویت روحیه معنوی افراد جامعه را عامل بازدارنده در ارتکاب به جرم دانست و افزود: استفاده از قوه قهریه در مبارزه با فساد و بی حجابی در جامعه کارساز نبوده و در این زمینه فرهنگ سازی لازم باید صورت گیرد.

عرب باغی ، مسایل اقتصادی و فقر را از علل دیگر رواج ناهنجاری های اجتماعی در جامعه بیان کرد و گفت: بیکاری و نبود درآمد کافی برای ازدواج جوانان منشاء بسیاری از بزهکاری های جوانان است.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

بازدید 575 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %