سرخط اخبار

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جلفا تشکیل جلسه داد

اسومین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جلفا در سال جاری با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیرعامل منطقه آزاد ارس و سایر اعضا به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، امام جمعه شهرستان جلفا در این نشست با تشریح مصادیق بارز امر به معروف و نهی ازمنکر، بدحجابی و بی عفتی را از آسیب های اجتماعی جامعه کنونی کشور بیان کرد.

حجت الاسلام علی انتظاری اظهار کرد: بروز این وضعیت تهدیدی جدی برای امنیت اجتماعی جامعه بوده و خسارت های زیادی را متوجه کشور می سازد.

وی ضرورت احساس مسوولیت متولیان امر در مقابله با بدحجابی را خواستار شد و افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر و بیش از همه روحانیون و علمای دینی در این خصوص وظیفه سنگینی دارند.

رئیس شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر جلفا، تذکر لسانی را ساده ترین روش در مقابله با بدحجابی بیان کرد و گفت: در صورتی که این مهم در جامعه نهادینه شود، عفت عمومی در جماعه تقویت خواهد شد.

حجت الاسلام انتظاری اجرای مقررات، رعایت شئونات اسلامی، برگزاری گفتمان های حجاب و عفاف و کلاس های معارف برای جوانان و رعایت حریم محرم و نامحرم در ادارات را در این زمینه کارساز دانست.

فرماندار جلفا در این نشست بر اهمیت و جایگاه شورای امر به معروف و نهی از منکر تاکید و ضرورت اجرای مصوبات آن را خواستار شد.

زاهد محودی ایجاد فضای ام در جامعه را دغدغه اصلی دولت بیان کرد و افزود: افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه امنیت روانی را به خطر می اندازد و این چالشی جدی در پیشرفت کشور است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را مهم ترین اصول و مبانی یک مسلمان بیان و همه را در انجام این فریضه مهم دخیل دانست.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلفا خاطرنشان کرد: ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کارگروه حجاب و عفاف شهرستان در راستای شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر فعال شده و بر تمامی ادارات و نهادهای دولتی نظارت کامل می شود.

محمودی عمل به مصوبات ستاد احیا را مورد تاکید قرار داد و افزود: تمامی مسوولین در قابل مصوبات این ستاد مسوول بوده و در تحقق آن باید تلاش کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس نیز با ارزیابی علت های رواج بدحجابی و بیعفتی در جامعه بروز آن را ناشی از ضعف اعتقادات دینی دانست.

محسن خادم عرب باغی ضرورت آگاهی سازی نسل جوان با آثار و پیامدهای بی حجابی را خواستار شد و گفت: با تغییر نگرش و پاسخگویی به شبهات جوانان می توان تا حدودی از پیامدهای این آسیب اجتماعی کاست.

وی تقویت روحیه معنوی افراد جامعه را عامل بازدارنده در ارتکاب به جرم دانست و تصریح کرد: استفاده از قوه قهریه در مبارزه با فساد و بی حجابی در جامعه کارساز نبوده و در این زمینه فرهنگ سازی لازم باید صورت گیرد.

عرب باغی مسایل اقتصادی و فقر را از علل دیگر رواج ناهنجاری های اجتماعی در جامعه بیان کرد و گفت: بیکاری و نبود درآمد کافی برای ازدواج جوانان منشاء بسیاری از بزهکاری های جوانان است.

وی ضرورت بکارگیری امکانات و بسیج همکانی برای برون رفت از مشکلات فرهنگی را خواستار شد.

دادستان انقلاب اسلامی جلفا نیز در سخنانی با تشریح آثار و پیآمدهای بی حجابی، استفاده بیش از حد فضای مجازی جوانان را در رئاج آن موثر دانست.

حجت الاسلام جواد علیزاده اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی بر اکثر خانواده ها حاکم شده و این امر زمینه ابتلاء به ناهنجاری های اجتماعی را فراهم کرده است.

وی افزود: خطر فضای مجازی بیش از هر ابزاری جوانان را تهدید می کند و مسوولان امر باید چاره ای بیاندیشند.

گزارش آمار مثبت نیروی انتظامی در مبارزه با بی حجابی، برگزاری گفتمان های دینی با موضوع حجاب و عفاف در دانشگاهها و مدارس، تشکیل اتاق فکر و کرسی های آزاد اندیشی با موضوع حجاب، برگزاری مسابقات برای جوانان و نوجوانان در شناساندن آسیب های اجتماعی از بحث ها و موصبات این نشست تخصصی بود.

بازدید 609 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %