سرخط اخبار

پاک سازی محور ارتباطی نوار مرزی جلفا از گل و لای ناشی از بارش باران

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان جلفا از پاکسازی کامل محور ارتباطی نوار مرزی با تلاش عوامل راهداری و شروع تردد خودروها از این محور خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره راه و شهرسازی جلفا، ایوب کنگری اظهار کرد: به دنبال بارش باران سیل آسا در اواخر روز گذشته در امتداد نوار مرزی،  محور جلفا – نوردوز بر اثر ریزش گل و لای از کوهها مسدود شده بود که با تلاش عوامل راهداری بازگشایی شد.

وی افزود: در این عملیات بیش از 2 هزار متر مکعب گل و لای و لجن برداری در پنج نقطه  از نوار مرزی و راه ارتباطی روستاهای اشتبین و میسن از توابع بخش سیه رود صورت گرفت.

به گفته کنگری در مسیر مرزی جلفا- کلیسای استپانوس نیز گل و لای ناشی از ریزش شدید مواد خاکی از کوه این مسیر را برای ساعاتی مسدود کرده بود که با تلاش عوامل منطقه آزاد ارس در اسرع وقت بازگشایی شد.

بخشدار سیه رود نیز از مسدود شدن راه ارتباطی روستای انیق خبر داد و گفت: بارش باران در شامگاه سه شنبه خساراتی به راه ارتباطی چندین روستا وارد کرد.

جعفر ذاکری افزود: جاری شدن سیل در روستای انیق باعث تلف شدن چندین راس گاو و گوسفند و خسارت به اراضی کشاورزی و باغات شد.

بارش ناگهانی و پیش بینی نشده باران در شامگاه سه شنبه در شهرستان جلفا باعث سردرگمی مسافران و گردشگران که طبیعت این شهرستان را برای تفریح انتخاب کرده بودند، شد.

این بارش که با رگبار و وزش باد شدید همراه بود، چادرهای مسافران در پارک ها و بوستان ها را از جا کنده و مشکلاتی برای مسافران به دنبال داشت.

بارش باران در کنار بروز مشکلات باعث لطافت و خنکی هوا و کاهش 8 درجه ای دمای هوا و در نتیجه شادمانی مردم و گردشگران شد.

با شروع دور جدید مسافرت های تابستانی، زیبایی های شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس میزبان خیل عظیم گردشگر از اقصی نقاط کشور می باشد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

 

 

بازدید 643 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ادارات
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %