سرخط اخبار

دو شکارچی متخلف حرفه ای حیات وحش در جلفا دستگیر شدند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان جلفا از دستگیری دو شکارچی حرفه ای متخلف حیات وحش در منطقه حفاظت شده کنتال در محدوده این شهرستان توسط محیط بانان خبر داد.

علی اسماعیلی روز پنج شنبه اظهار کرد: این دو شکارچی بامداد روز چهارشنبه با حضور در منطقه صعب العبور کنتال اقدام به شکار سه راس کل وحشی کردند که ساعت 23 به همراه لاشه ها در کمین محیط بانان گرفتار شدند.
وی افزود: از این شکارچیان که هردو سابقه محکومیت شکار غیرمجاز در مراجع قضایی دارند، یک قبضه اسلحه شکاری، دوربین شکاری، مقادیری فشنگ و دیگر آلات شکار کشف و ضبط شد.
رئیس اداره محیط زیست جلفا ادامه داد: تحقیقات اولیه از این شکارچیان انجام و به دلیل استفاده از اسلحه ساچمه ای احتمال تلف و زخمی شدن تعداد زیادی حیات وحش وجود دارد.
اسماعیلی تصریح کرد: طبق قوانین جدید به ازای هر لاشه حیات وحش مبلغ 100 میلیون ریال جریمه نقدی و زندان در نظر گرفته شده است.
وی از این اقدام غیرانسانی این دوشکارچی به عنوان قتل عام حیات وحش یاد و خاطرنشان کرد: با توجه به سابقه تخلف، مجازات سختی در انتظار این شکارچیان است.
منطقه حفاظت شده کنتال در محدوده شهرستان جلفا در امتداد رودخانه ارس واقع شده و انواع گونه های جانوری نادر از جمله قوچ ارمنی، کل وحشی، کبک و دیگر پرندگان و جانوران درآن زندگی می کنند.
شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومرتی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

بازدید 811 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ادارات
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %