سرخط اخبار

فرماندار جلفا: زیرساخت های تحقق اقتصاد مقاومتی در جلفا فراهم است

فرماندار شهرستان جلفا با تبیین زیرساخت های لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: این زیرساخت ها در شهرستان جلفا فراهم است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی در نشست ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار کرد: وجود گمرکات فعال، قابلیت اجرای طرح های بزرگ کشاورزی و آبزی پروری به واسطه رودخانه ارس و فعالیت واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس از جمله این ظرفیت ها است.

وی تصریح کرد: شهرستان جلفا به دلیل بهره مندی از ظرفیت های بالای سرمایه گذاری به قطب اقتصادی و تولیدی استان تبدیل شده و این توانمندی ها مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی را هموار می سازد.

فرماندار جلفا با بیان اینکه در تحقق اقتصاد مقاومتی نباید از نقش مردم و تشکل های تعاونی غافل شد، افزود: با فعال کردن تعااونی های مرزنشینان و سوق دادن تعاونی ها به سمت تولید وصادرات، پویایی اقتصاد منطقه رقم خواهد خورد.

محمودی ظرفیت منطقه آزاد ارس را از شاخصه های اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بیان کرد و گفت: همسویی منطقه آزاد ارس با ستاد اقتصاد مقاومتی بسیار سازنده و مفید خواهد بود.

وی با اشاره به نقش محوری مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: این تفکر که تکیه بر تولیدات داخلی باعث رفع بیکاری و حل مشکلات اقتصادی می شود باید به یک باور عمومی در مردم تبدیل شود.

محمودی افزود: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی ملزم به همکاری با ستاد اقتصاد مقاومتی بوده و باید با پرهیز از شعارگرایی و حذف بروکراسی اداری در سهولت دستیابی به اهداف قدم برداشت.

در این نشست تخصصی پس از بحث و بررسی هریک از اعضا، کارگروه های ششگانه ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی شهرستان جلفا و مسوولیت هریک از دستگاههای خدمات رسان مشخص شد.

 

بازدید 608 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ادارات
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %