سرخط اخبار

رئیس دادگستری جلفا: قاچاق کالا مشکل عمده قضایی است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، جلیل افلاکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل استقرار منطقه آزاد ارس در مرزهای شمال غرب کشور، قاچاق کالا مشهود بوده و این امر به ضرر اقتصاد شهرستان و منطقه آزاد ارس است.

 

افلاکی افزود: هرچند میزان قاچاق کالا در منطقه آزاد ارس به مراتب از سایر مناطق آزاد کشور در حد کمتری است اما با تدابیر لازم بایی جلو پدیده شوم قاچاق در منطقه گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی در قاچاق کالا در این منطقه دخیل هستند، اضافه کرد: همه باید در مبارزه با قاچاق کالا جدی باشند و کوتاهی در آن صدمه های جبران ناپذیری بر تولید و اقتصاد منطقه وارد خواهد کرد.

رئیس دادگستری جلفا میانگین کشوری رسیدگی به پرونده ها در تشکیلات قضایی را پنج ماه اعلام کرد و افزود: این میزان در شهرستان جلفا حدود دو ماه بوده و همین امر باعث هجوم افراد از شهرستان های همجوار به دادگستری جلفا به منظور رسیدگی به موقع به پرونده ها شده است.

افلاکی وجود برخی نابسامانی در بازار کار و تجارت در منطقه آزاد ارس از جمله شغل های کاذب، خرید و فروش فیش زمین، واحد مسکونی و مراکز تجاری را مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت ساماندهی مراکز رسمی خرید و فروش ملک تاکید کرد.

در این نشست که در گرامیداشت هفته قوه قضاییه صورت گرفت، در خصوص خرید و فروش غیرمجاز خودروهای وارداتی با پلاک ارس در سایر شهرها، برخورد قاطع با زمین خواری، نظارت بیشتر بر مبادی ورودی و ضرورت تقویت شوراهای حل و اختلاف روستایی مباحثی رد و بدل شد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر در 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

بازدید 615 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ادارات
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %