سرخط اخبار

فرماندار جلفا: عملكرد بنياد مسكن در آباداني روستاها قابل تحسين است

به گزارش ايرنا، زاهد محمودي روز يكشنبه در ديدار با كاركنان بنياد مسكن انقلاب اسلامي اين شهرستان اظهار كرد: اين نهاد عمومي با همراهي روستائيان خدمات شايسته اي در روستاها و مناطق محروم انجام داده است.

 

وي افزود: بنياد مسكن در كنار اجراي طرح هادي روستايي بايد مسكن مورد نياز روستاييان را تامين و بر ساخت و سازهاي غيرمجاز نيز نظارت كند.

فرماندار جلفا نظارت بر مقاوم سازي منازل روستايي را اولويت اصلي و مهم بنياد مسكن در روستاها بيان كرد و گفت: در اين رابطه بايد مهندسان ناظر دقت نظر بيشتري داشته باشند.

محمودي همچنين تلاش براي افزايش محدوده روستاها با رعايت موازين و مقررات قانوني در راستاي مهاجرت معكوس از شهرها را خواستار شد.

رئيس بنياد مسكن شهرستان جلفا نيز در اين ديدار گزارشي از وضعيت اجراي طرح هادي روستايي، تسهيلات مقاوم سازي و صدور سند مالكيت روستايي ارايه كرد.

حامد احمدپور گفت: هم اكنون طرح هادي 21 روستا با 60 درصد برخورداري از مجموع 35 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان اجراي شده است.

وي افزود: تعداد پنج هزار و 700 فقره سند مالكيت روستايي در تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار واگذار شده است.

احمدپور همچنين از اعطاي تسهيلات طرح ويژه مقاوم سازي براي بيش از سه هزار واحد مسكوني و تملك اراضي ملي و واگذاري به اقشار محروم و كم درآمد روستاها در 11 روستاي شهرستان خبر داد.

به گفته وي اعطاي تسهيلات بلاعوض و تعميري، بازنگري طرح هادي روستاهاي ليوارجان، ارسي و ايري سفلي و مطالعه طرح هادي در تمامي روستاها از ديگر اقدامات بنياد مسكن شهرستان مي باشد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعيت در 125 كيلومتري تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.

بازدید 511 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادها
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %