سرخط اخبار

فرماندار جلفا بر ضرورت حل کمبود آب شرب روستاهای شهرستان تاکید کرد

فرماندار شهرستان جلفا بر ضرورت تامین آب شرب مورد نیاز روستاییان تاکید و خواستار رفع کمبود ها در این زمینه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی در نشستی با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستای آذربایجان شرقی اظهار کرد: تعدادی از روستاهای شهرستان به خصوص در بخش سیه رود با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند که باید برنامه ریزی لازم برای رفع این مشکل انجام شود.

وی با تقدیر از تلاش های شرکت آب و فاضلاب روستایی در احداث و راه اندازی آب شرب آغبلاغ افزود: این مجتمع مشکل کمبود آب در 5 روستای بخش مرکزی را برطرف کرد.

فرماندار جلفا تاکید کرد: با احداث مجتمع های آب شرب به صورت تجمیعی در سایر روستاها می توان برای همیشه آب شرب مورد نیاز روستاییان را تامین کرد.

محمودی با اشاره به برنامه های دولت تدبیر وامید در حل مشکلات روستاها وتامین امکانات اولیه روستاییان، تصریح کرد: رویکرد دولت یازدهم تثبیت جمعیت روستاها و تلاش برای تبدیل روستاها به قطب اشتغالزایی و اقتصادی است.

وی افزود: در این راستا سیاست های حمایتی دولت در زمینه اشتغالزایی وفعالیت های اقتصادی با ارایه تسهیلات کم بهره و در مناطق  مرزی با تسهیلات بدون کارمزد اقداماتی آغاز شده است.

محمودی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های دولت در روستاها لازمه اش تامین زیرساخت ها وامکانات اولیه است که باید در این رابطه تلاش های عملی انجام پذیرد.

در این نشست که در محل فرمانداری جلفا برگزار شد؛ مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی آذربایجان شرقی از ارایه طرح مجتمع آبرسانی به روستاهای داران، افشار ومرازاد خبر داد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان مرز مشترک دارد.

از مجموع 45 روستای دارای سکنه این شهرستان تعداد 35 روستا از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی و کافی برخوردارند.

بازدید 507 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادها
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %