سرخط اخبار

همایش تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر شهرستان جلفا برگزار شد


همایش تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر شهرستان جلفا در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی با حضور مسئولان محلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، در این آیین که به همت فرمانداری و منطقه آزاد ارس برگزار شد، از تعداد 29 نخبه و استعداد درخشان این شهرستان که در زمینه های مختلف موفق به کسب مقام و رتبه شده بودند تجلیل به عمل آمد.
فرماندار شهرستان جلفا در این همایش اظهار داشت: امروزه نخبگان در جوامع مختلف دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و باید به عنوان سرمایه های اجتماعی و ملی مورد توجه بیشتر قرار گیرند.
زاهد محمودی با بیان اینکه بهره گیری از قشر نخبه و توانمند در پیشبرد اهداف و برنامه ها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: کشورهای غربی با در اختیار گذاشتن تمام امکانات نخبه‌ها را از سراسر جهان جذب کرده و در راستای پیشبرد اهداف خود در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی و سیاسی و اقتصادی و ... استفاده می‌کنند.
وی از حمایت دولت تدبیر و امید از نخبگان در حوزه‌های مختلف سخن گفت و تصریح کرد: حمایت و تقدیر از ذخایر علمی کشوربه عنوان بازوان توانمند دولت، رمز بقا و استقرار سازه‌های مستحکم در فناوری ملی محسوب می‌شود.
فرماندار جلفا با بیان اینکه در جوامع در حال‌ توسعه، استفاده از خرد جمعی و فکرهای نو و دارای خلاقیت می‌تواند در رسیدن به اهداف جامعه کمک‌ کننده باشد، بیان داشت: همکاری و تعامل مسئولان با نخبگان علمی، فرهنگی، ورزشی می‌تواند پیشرفت این شهرستان را به دنبال داشته باشد و باید همگی در این راه کوشا باشیم.
محمودی گفت: امروز این شهرستان به واسطه حمایت دولت دارای نخبگانی است که در استان و کشور صاحب‌نظر هستند و باید با قبول نگرش‌ها و دیدگاه‌های مختلف و با در نظر گرفتن استعداد و توانایی‌های هر شخص از ظرفیت‌هایش برای توسعه و رشد شهرستان استفاده کرد.
وی با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه های مختلف، رسیدن به این افتخارات را حاصل خرد جمعی و بهره گیری از نخبگان و صاحب نظران دانست.
محمودی با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب شهرستان خاطرنشان کرد: می‌توان با طرح موضوعات و ارائه راهکارها اقدامات ارزشمندی را انجام داده و با فرهنگ‌سازی به جایگاه مطلوب شهرستان برسیم.
وی به همایش تجلیل از نخبگان اشاره و تلاش برای شناساندن استعدادهای برتر و قدردانی از ایده ها و خلاقیت های آنان را از عمده اهداف این همایش بیان کرد.
در این همایش تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر شهرستان در حوزه های مختلف به بیان نظرات و دیگاههای خود پرداخته و از حمایت های ویژه دولت یازدهم از این قشر فرهیخته جامعه تقدیر و تشکر کردند.

 

بازدید 667 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %