سرخط اخبار

نيروهاي مسلح مستقر در آذربايجان شرقي توان دفاعي خود را به نمايش گذاشتند

به گزارش ايرنا، در مراسم رژه نيروهاي مسلح در تبريز كه با حضور استاندار و نماينده ولي فقيه در استان برگزار شد ، يگان‌هاي نمونه ارتش، سپاه، نيروي انتظامي و بسيج توان رزمي و دفاعي خود را به نمايش گذاشتند.

 

در اين مراسم چتربازان دلاور تيپ 65 نيروهاي ويژه هوابرد ارتش در ميدان رژه فرود آمدند و مورد تشويق و تحسين مسوولان و فرماندهان حاضر در ميدان و مردم قرار گرفتند.

در آيين رژه تبريز، بخشي از تجهيزات و دستاوردهاي دفاعي نيروهاي مسلح استان به نمايش درآمد.

به گزارش ايرنا علاوه بر تبريز در شهرهاي جلفا ، مرند ، ميانه و سراب نيز مراسم رژه برگزار شد .

در مراسم روز ارتش در شهرستان جلفا كه با حضور امام جمعه، فرماندار، اعضاي شوراي تامين و فرماندهان نيورهاي مسلح در نقطه صفر مرزي جلفا برگزار شد؛ يگان هاي نمونه ارتش، سپاه، نيروهاي انتظامي، هنگ مرزي جلفا و امداد و نجات منطقه آزاد ارس از مقابل جايگاه و تمثال مبارك حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري رژه رفتند.

نيروهاي مسلح شهرستان جلفا در اين مراسم بار ديگر با فرماندهي كل قوا تجديد بيعت كرده و آمادگي رزمي و دفاعي بالاي خود را در حفظ و حراست از مرزهاي كشور و دفاع از انقلاب و نظام اسلامي به نمايش گذاشتند.

رژه موتوري اداوات جنگي و ماشين آلات نظامي و امدادي مستقر در محل، صحنه هايي غرور آفرين كه نشان از صلابت و توانايي نيروهاي نظامي در دفاع از كشور را داشت، خلق كرده بود.

امام جمعه شهرستان جلفا در مراسم گراميداشت روز ارتش در اين شهرستان با تجليل از اقتدار و توان دفاعي نيورهاي مسلح، اين اقتدار را در خدمت نظام اسلامي و مايه پيشرفت كشور دانست.

حجت الاسلام علي انتظاري اظهار كرد: اقتدار و توانمندي نيروهاي مسلح در دفاع از كشور و آرمان هاي نظام به الگوي منطقه اي در بين كشورها تبديل شده و اين مايه مباهات و سرافرازي است.

وي با بيان اينكه توان نظامي ايران اسلامي تهديدي براي صلح و آرامش منطقه خاورميانه نيست، تصريح كرد: ايران مقتدر به هيچ وجه فكر تهديد يا ايجاد رعب و وحشت در منطقه نبوده و نخواهد بود.

امام جمعه جلفا خطاب به برخي ايادي دست نشانده استكبار در منطقه خليج فارس هشدار داد از عاقبت رژيم هاي زورگو و غاصب عبرت گرفته و خودباخته غرب و استكبار جهاني نباشند.

حجت الاسلام انتظاري قدرت روز افزون كشور را مرهون مقاومت و ايستادگي ملت ايران در برابر زورگويان دانست و افزود: تنها راه برون رفت از مشكلات سياسي و اقتصادي مقاومت و اتكا به توانمندي هاي داخلي است.

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ميانه هم در مراسم روز ارتش در اين شهرستان گفت: اقتدار و توانمندي امروز ارتش نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مورد حسد و رشك دشمنان واقع شده است.

حميد شكري با اشاره به نقش پرافتخار ارتش جمهوري اسلامي ايران در به ثمر نشستن انقلاب و دفاع مقدس افزود: همراهي با انقلاب و ملت ايران، ايستادگي در برابر منافقان و گروهكهاي ضدانقلاب و نابودي اقدامات تجزيه طلبانه آنان، شركت در جنگ 8 ساله عليه دشمن بعثي، سه گام مهمي است كه ارتش ما در دوران انقلاب و پس از آن برداشته است .

وي افزود: اكنون نيروهاي ارتشي دوشادوش سپاه و بسيج با پيشرفته ترين سلاح ها و مدرنترين آموزش ها و امكانات نظامي ، حراست و حفاظت از مرزهاي ايران اسلامي را به عهده دارند.

وي با اشاره به دستور خداوند متعال در قرآن كريم مبني بر آمادگي و افزايش توان نظامي در مقابل دشمنان آشكار و پنهان خدا و ملت افزود: ثمره اين آمادگي دفاع در مقابل حمله و تجاوز دشمنان است و نبايد از اين توان بر عليه كشور و ملتي استفاده كرد.

شكري اظهاركرد: قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران قدرتي بازدارنده محسوب مي شود تا دشمن دست از پا خطا نكرده و حتي فكر حمله به كشور ما را به خود ندهد.

وي همچنين افزود: توان نظامي و دفاعي سبب ايجاد روحيه و اعتماد به نفس در نيروهاي مسلح و تقويت هرچه بيشتر آنان مي شود.

فرماندار ويژه ميانه علاوه بر اصول نظامي گري به داشتن خصيصه هاي نظامي بنا بر فرمايش اميرالمومنين(ع) اشاره كرد و افزود: رعايت اصولي از جمله ايمان به خدا و راه خدا، رعايت اصول اخلاقي در جنگ و اخلاص از جمله خصايصي است كه بايد از سوي نيروهاي نظامي و انتظامي رعايت شود كه الحمدالله تمامي نيروهاي سرزمين مقدس ايران اين خصايص را دارا هستند.

فرمانده تيپ 36 زرهي پياده مكانيزه ميانه نيز در ابتداي اين مراسم ضمن خيرمقدم گويي، پيام بازدارندگي ارتش را به گوش جهانيان رساند و اظهاركرد: ما اهل تجاوز و جنگ نيستيم ولي اگر كسي بخواهد چشم طمع به اين كشور داشته باشد، در فراتر از مرزهايمان با او نبرد كرده و از كيان خود دفاع خواهيم كرد.

اميرشاپورتوكلي هدف از برگزاري سان و رژه 29 فروردين را نمايش اقتدار قواي مسلح، تقويت روحيه ملي و تجديد ميثاق با آرمانهاي شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبري عنوان كرد.

وي افزود: ارتش مقتدر جمهوري اسلامي ايران با تقديم 48 هزار شهيد و بيش از 170 هزار جانباز تعهد، ايثارگري و ولايتمداري و ولايت پذيري خود را به اثبات رسانده اند.

مراسم روز ارتش جمهوري اسلامي ايران با حضور مسئولان و فرماندهان نظامي و انتظامي در شهر ميانه با شكوه خاصي در مقابل مزار شهداي ميانه برگزار شد و نيروهاي شركت كننده در اين مراسم با نمايش توانمندي هاي نظامي و تجهيزاتي براي دفاع از كشور و آرمان هاي مقدس نظام جمهوري اسلامي اعلام آمادگي كردند.

درپايان مراسم،شركت كنندگان با حضور و عطرافشاني مزار شهدا با آرمانهاي آنها تجديد ميثاق كردند.

بازدید 561 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار سیاسی
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %